Created with Sketch.

Мародерство в судових мантіях під час війни неприпустимо

04.08.2022, 12:07
Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський

Державний "ПриватБанк" оскаржив рішення суду щодо виплати ексдружині Геннадія Боголюбова $17,5 мільйона

Державний "ПриватБанк" подав касаційну скаргу до Верховного Суду щодо рішення Дніпровського апеляційного суду по справі № 201/473/17 про стягнення з банку на користь Олени Боголюбової (колишньої дружини Геннадія Боголюбова, давнього бізнес-партнера Ігоря Коломойського) понад $17,5 млн.

Про це повідомляє пресслужба банку.

"Дане рішення апеляційного суду, прийняте всупереч нормам чинного законодавства, не просто завдає збитків державі та принижує авторитет судової влади. Під час війни, на фоні титанічних зусиль усієї країни, спрямованих на економічне виживання, свавільне рішення суддів на користь особи, пов’язаної з колишніми власниками банку, є, без перебільшення, проявом особливого цинізму, що межує з мародерством", – наголосили в пресслужбі АТ КБ "ПриватБанк".

Крім того, "ПриватБанк" банк звернувся до очільників Мін’юсту та Нацбанку, аби ті взяли під особистий контроль хід справи.

"У своєму зверненні до очільників Мін'юсту та НБУ "ПриватБанк" також закликав їх взяти на особистий контроль питання примусового виконання неостаточного рішення Дніпровського апеляційного суду та вжити заходів, спрямованих на недопущення порушення законних прав АТ КБ "ПриватБанк" та захисту інтересів держави", – зазначили в пресслужбі держбанку.

У липні Дніпровський апеляційний суд залишив без змін рішення Жовтневого районного суду Дніпра про стягнення з державного "ПриватБанку" на користь Олени Боголюбової грошових коштів у загальному розмірі понад $17,5 млн.

У квітні 2021 року Верховний Суд вже частково задовольняв касаційні скарги Національного банку (НБУ) і "ПриватБанку" та скасував рішення судів попередніх інстанцій, які задовольнили позов Олени Боголюбової про стягнення з державного "ПриватБанку" $15,7 млн, 1,84 млн євро та 30,4 млн грн, які були списані з її рахунків за націоналізації банку в рамках операції bail-in.

Тоді суд касаційної інстанції вирішив передати цю справу на новий розгляд до апеляційного суду.

У цій справі Верховний Суд вказував, що суди першої та апеляційної інстанції дійшли висновку, що Олена Боголюбова не є пов'язаною з "ПриватБанком" особою, не розглянувши при цьому рішення комісії НБУ від 13 грудня 2016 року, якою її і було визнано пов'язаною з банком особою.

Варто зауважити, що рішення Жовтневого районного суду міста Дніпра від 05.09.2017 року та постанова Апеляційного суду Дніпропетровської області від 23.04.2018 року по справі № 201/473/17 заборонені для оприлюднення.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що урядовці США планують відібрати майно у Коломойського і Боголюбова.

Натомість в Україні, навіть в умовах воєнного стану, Володимир Зеленський закриває очі на мародерство олігархів та продовжує фінансувати свого кредитора та політичного батька Ігоря Коломойського.

Читайте також
Конституція України утискає права українців і надає привілеї чужинцям
Політика
Влада Диканьки покриває мародерів і крадіїв водних ресурсів
Полтава
Демократія по-диканські: одним посади, іншим — судові позови
Полтава
Прикордонники США готуються до навали нелегалів із Гаїті
Полтава
У синагогах США і Канади торгують кривавою палестинською землею
Світ
Мій рід створив Ізраїль — олігарх Джейкоб Ротшильд
Світ