Генеральний директор та власник «SpaceX» і «Tesla» давно намагався всидіти на двох стільцях. Причому не лише у Вашинґтоні, а й у Пекіні.
Як сповістило видання ProPublica, аерокосмічний гігант Ілона Маска дозволяє інвесторам із комуністичного Китаю купувати частки в компанії. Це відбувається за умови, що кошти прямують через Кайманові острови чи інші офшорні секретні центри, які ігнорує поточна адміністрація президента США.
Хоча «SpaceX» вважає за краще уникати інвесторів із Піднебесної, оскільки є оборонним підрядником (зокрема, Пентаґону), однак є важливим винятком. Особисто власник і наближена до нього рада директорів «SpaceX» вважає «прийнятним» для китайських інвесторів купувати акції компанії через офшорні бізнес-структури.
Передбачувана частка Маска в аерокосмічній корпорації наразі становить 42%, це приблизно $150 мільярдів; якби у нього більше нічого не було, він все одно був би багатшим за Білла Ґейтса. Як відомо, не «Tesla», а саме «SpaceX» є головним дітищем цього білого мігранта із Південноафриканської республіки.
Своєю чергою, комуністичний режим Китаю під керівництвом Сі Цзіньпіна дотримується систематичної стратегії використання інвестицій навіть міноритарних акціонерів. Мета — забезпечення важелів впливу на компанії у чутливих галузях, а також для отримання привілейованого доступу до інформації про передові технології.
Американські регулятори розглядають навіть приватних інвесторів із КНР як потенційних агентів комуністичної диктатури, але не здатні щось змінити, бо пан Маск зараз — права рука президента Дональда Трампа. Залишається без відповіді питання про те, який саме відсоток «SpaceX» належить китайським інвесторам.
Експерти галузі стверджують, що КНР, як і раніше, відстає від Заходу у деяких ключових технологіях, хоч і домінує в ланцюжку постачань. У зв'язку із цим товариш Сі через своїх підлеглих однопартійців вирішив підкупити Маска, зокрема через його мати, яка тривалий час проживає в одному із пентхаусів у Піднебесній.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що раніше Ілон Маск заявив про ризик банкрутства США. Це станеться у разі, якщо «дефіцит федерального бюджету Америки не буде усунутий», причому швидко.