Created with Sketch.

Медичні прориви прийдешнього року

31.12.2024, 21:44
Фото: SWR.de

Діабет, серцево-судинні захворювання, рак: чи будемо просто щеплюватися від цих й інших тяжких хвороб у 2025 році? Відповідь дали науковці.

На шпальтах галузевого видання Pharma-Fakten викладено перспективний аналіз розвитку медичної галузі, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Увагу привернули дослідження, які знайшли апробацію не лише на лабораторних гризунах.

Хвороби серця

Нові ін'єкції для схуднення зробили революцію у лікуванні ожиріння, тож тепер кардіологи покладають надії на «Ozempic». Керівник Німецького кардіологічного центру у Мюнхені професор Гериберт Шункерт розповідає:

Ці препарати здивували нас, тому що вони доброчинно впливають на серце і нирок. Обмін речовин покращився, вага знижується, кров'яний тиск та об'єм крові зменшуються. Це знижує навантаження на серце. І навіть знижується рівень запалення.

Нові катетерні процедури для відновлення уражених серцевих клапанів також мають перспективне майбутнє, отримавши подальший розвиток. Третій проблиск надії: новий препарат, так званий антагоніст альдостерону.

Зі слів німецьких і британських медиків, він показав добрі дані у великих дослідженнях серцевої недостатності. Натомість встановлено, що препарат фінеренон пригнічує гормон альдостерон і тим самим захищає серце та нирки.

Рак

Декілька компаній оголосили про створення ліків проти пухлин, включаючи рак шкіри, рак легенів та кишківника до 2025 року! Професор Крістоф фон Калле із Берлінського інституту здоров'я коментує ситуацію наступним чином:

Терапевтичні вакцини на основі мРНК мають бути адаптовані до конкретних захворювань або пацієнтів. Ми виявили, що індивідуалізована терапія може стабілізувати прогресивний рак.

Також можливий прорив у CAR T-клітинній терапії — коли імунні клітини модифікуються у лабораторії та стають активними проти ракових клітин. Поки що вона використовується для лікування раку крові, проте у 2025 році можливий прогрес у лікуванні солідних пухлин, таких як рак легень, шкіри чи кишківник.

Діабет

У боротьбі з поширеним цього захворювання — лише у Німеччині від діабету страждають 8,9 мільйона осіб — лікарі сподіваються на створення абсолютно нових ліків. Активна речовина тирзепатид знижує рівень цукру в крові та сприяє схуднення; її потрібно вводити лише один раз на тиждень.

У найближчий рік-два може з'явитися ще один препарат, який знижує рівень цукру в крові та приймається у вигляді пігулок. Західні фармакологи спільно із медиками нині спільно працюють над цією розробкою, проте подробиць не озвучують.

Хвороба Альцгеймера, розсіяний і бічний аміотрофічний склероз

Після довгих коливань наприкінці 2024 року схвалено препарат на лікування хвороби Альцгеймера леканемаб, ще один — донанемаб буде схвалено за кілька тижнів. Зі слів директора відділення неврології клініки Ессенапрофесора Крістоф Кляйншниця, це «справжня поворотна віха».

Обидві інфузії антитіл діють «проти шкідливих білкових відкладень у мозку», вперше усувають причину хвороби Альцгеймера і мають сповільнити прогрес захворювання! Дослідники хочуть використовувати CAR T-клітинну терапію (що раніше застосовувалася для лікування раку крові) для лікування розсіяного склерозу.

Задля цього необхідно модифікувати імунні клітини в лабораторії та направити їх на клітини, які відіграють важливу роль у розвитку розсіяного склерозу. Нова генна терапія була схвалена для лікування генетичного бічного аміотрофічного склерозу (БАС) у 2024 році та використовуватиметься у новому році, — він націлений на фермент, що мутував, який сприяє загибелі нервових клітин.

Вакцини

Декілька компаній працюють над вакцинами проти грипу на основі мРНК — як і у випадку із вакциною від китайського коронавірусу (також здійснюються дослідження комбінованих щеплень). Про перевагу розповів Рольф Гемке з Асоціації виробників ліків:

Їх можна адаптувати до нових штамів вірусу грипу швидше, ніж схвалені вакцини. Однак не радимо забігати наперед, усе покажуть нові дослідження.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, як західні науковці встановили, хто найрідше вмирає від хвороби Альцгеймера. Люди, чия професійна діяльність вимагає постійної обробки просторово-навігаційних даних, менш схильні до смерті.

Читайте також
Медики знайшли спосіб трансформації ракових клітин у здорові
Життя
Сонячна енергетика може врятувати сотні тисяч життів щорічно
Життя
Всі люди від народження добрі
Життя
ЯК МИ ГРАЄМО РОЛІ
Життя
Світові запаси прісної води швидко скорочуються
Життя
Три закони Артура Кларка
Життя