Created with Sketch.

Мінський сателіт Росії нарощує м’язи

29.11.2021, 15:31
Фото: google

у серпні 2021 року в Росії на виставці озброєнь «Армия-2021» продемонстрували білоруський БТР V-2 з бойовим модулем «Адунок-БМ-30».

У Білорусі з осені проводяться дослідні випробування бойової машини V-2 МЗКТ-690003 (8х8).У програмі випробувань лабораторні роботи, пробігові випробування на різних видах доріг та перевірка водохідних якостей бронетранспортера.«За результатами проведених випробувань одержано позитивні результати руху БТР на плаву», – йдеться у повідомленнях з Мінська.

БТР МЗКТ-690003 (8х8) призначений для транспортування особового складу до місця виконання бойового завдання та вогневої підтримки в бою.Бронетранспортер має цільнозварний броньований корпус з апареллю в кормовій частині.Він оснащений такими системами та обладнанням: БІУС, ЦНШ, Run-Flat, фільтровентиляційною установкою, системою пожежогасіння, димовидалення, системою відеоогляду, лебідкою самовитягування.

Заявлено, що 20-ти тонний БТР має балістичний захист Бр4, протимінний захист STANAG 4569 level 2a/2b, кліренс 520 мм, може рухатися по воді вплав зі швидкістю 10 км/год і розганятися до 110 км/год по суші.Виріб оснащений двигуном 550 к.с., автоматичною коробкою передач, примусовим блокуванням диференціалів, дизель-генераторною установкою.БТР V-2 є універсальною платформою, на яку можна монтувати безлюдні бойові модулі з різними типами озброєння.

Нагадаємо, у серпні 2021 року в Росії на виставці озброєнь «Армия-2021» продемонстрували білоруський БТР V-2 з бойовим модулем «Адунок-БМ-30».

Повнопривідна броньована бойова машина обладнана рушіями, які забезпечують форсування річок та інших водних перешкод. Наразі узгоджено тактико-технічні завдання, які передбачають розробку двох модифікацій бойової машини для Збройних Сил. Планується, що протягом 2-х років вироби пройдуть повний комплекс випробувань і будуть використані.

В той же час проведено перші випробування зі стрільбою нової реактивної системи залпового вогню «Флейта» для авіаційних ракет.Тест проводився на 230-му загальновійськовому полігоні «Обуз-Лесновский» одним із підприємств, що входять до системи Держкомвійськпрому Білорусі

Виріб розроблено в ініціативному порядку коштом організації.Зазначено, що у ході випробувань перевірено та підтверджено конструкторські рішення, що застосовуються при створенні дослідного зразка. Підтвердилася можливість у стислі терміни здійснити підготовку до ведення вогню, виконати вогневе завдання та провести зміну вогневої позиції.

РСЗВ «Флейта» являє собою легкоброньований автомобіль «ASILAK», оснащений пакетом з 80 напрямних для некерованих авіаційних ракет (НАР) С-8.Установка призначена для безпосередньої вогневої підтримки підрозділів сухопутних військ та сил спеціальних операцій, знищення відкритої та прихованої живої сили противника, неброньованої та легкоброньованої техніки, ураження артилерійських та мінометних батарей, вирішення інших вогневих завдань.

Для підвищення точності й можливості використання бойової машини у складі групи під керівництвом єдиного органу управління, РСЗВ «Флейта» оснащується автоматизованою системою управління вогнем (АСУ) «Альянс», а також бортовим навігаційним комплексом. Раніше виріб пройшов цикл ходових випробувань.

Реактивна система була створена у 2019 році та призначена для безпосередньої вогневої підтримки підрозділів. Шасі оснащено дизельним двигуном об’ємом 4,4 літра. Максимальний момент, що крутить, Нм 670. З урахуванням того, що РСЗВ «Флейта» має діяти на передньому краї лінії фронту, однією з важливих складових конструкції транспортної бази є захист екіпажу від підриву на мінах, фугасах та обстрілу з легкого стрілецького озброєння.

Вище перелічені випробовування слід взяти до уваги посадовцям Міноборони України, особливо в контексті останньої заяви в якій Лукашенко дав натяк  про готовність підтримати Росію у її агресивних діях на Донбасі: «они прекрасно понимают: если они опять развяжут войнушку в Донбассе или где-то на границе с Россией, Беларусь в стороне не останется».

Читайте також
Зеленський продовжує здавати території
Війна
Люди не вивезли дітей та опинилися в окупації
Війна
Британія радить своїм громадянам утриматися від поїздок в Україну
Війна
Служити будь всі... але це не точно
Війна
У Німеччині спалахнула пожежа на заводі виробника систем ППО Iris-T
Війна
Оприлюднено новий перелік хвороб, за яким оцінюватимуть придатність до військової служби
Війна