Created with Sketch.

Мобілізація чи рекрутинг?

27.12.2024, 06:01
Фото: Facebook

Питання наповнення українського війська не просте і потребує суспільної дискусії. На жаль, у влади відсутнє бажання знайти оптимальний шлях.

Насправді таке протиствалення не коректне, бо наразі Україна потребує і того, і іншого для наповнення армії, проте не тільки. Мова йде про наповнення армії, а для цього необхідні наступні складові:

  1. Суспільна мотивація.
  2. Реформа армії.
  3. Рекрутинг.
  4. Мобілізація.

Це про те, щоб українець розумів що він захищає: свободу, родину, свій дім, країну, майбуття. Прибравши з України демократію, заборонивши вибори та закривши кордони, влада вдарила саме по першій компоненті цієї мотиваційної піраміди — по свободі.

Звісно, демократія не є, як виявилося, цінністю для багатьох українців, одначе для якоїсь частини є. Удар по суспільній мотивації — удар по наповненню армії, чий особовий склад щодня рідіє.

Україні, як ніколи раніше, треба повернути демократію: відновити вибори, відкрити кордони.

Насправді найбільший ресурс для фронту зосереджений у самій армії. Роздуті кадрові штати, так званий «київський котел» — це все невикористаний ресурс.

Військові у ТЦК і СП мали б бути замінені на цивільних, адже завдання ТЦК та СП не заламувати на вулицях, а розносити повістки, перевіряти фізичний і психологічний стан військовозобов'язаних, розподіляти військовозобов'язаних по місцях дислокації. Все це можуть робити цивільні.

Це десятки тисяч чоловіків. Прикордонні війська на західному кордоні захищають Польщу, Словаччину, Угорщину, Румунію від українців, власне, ледь не всі європейські країни-члени НАТО від українців?

За умов відкритості кордонів (лише митники), це ще кілька десятків тисяч чоловіків. Уже не кажучи про давно назрілу проблему офіцерських штатів.

На щастя, рекрутинг усе більше поширюється і вдосконалюється, це позитив; що ще можна додати, так це більше посилення міжнародного рекрутингу. Фактичне перетворення української армії на армію офіцерів і сержантів.

Звісно, з посиленням військової освіти й добирання рядового складу по світу. Таким чином можна було б зменшити демографічний дисбаланс з більш численною росією (хоча тамтешня статистика народонаселення явно підбріхує).

Так, поки що Україна не може собі дозволити відмовитися від мобілізації та повністю перейти на рекрутинг, наші демографічні ресурси, бо менші за російські. Однак у сфері мобілізації мають підлягати лише дві наступні категорії громадян:

  1. Силові структури. Це кілька сотень тисяч людей у відмінній фізичній формі, навченні володінню зброєю, з вольовими якостями (точно не пацифісти).
  2. Державні службовці. Це люди, які мають від держави привілеї-зарплати, соціальні виплати тощо.
Всі решта — виключно через рекрутинг! Це було б логічно, але зараз в державі все навпаки.
Читайте також
Змарнілий Захід втрачає свою перевагу
Світ
Ворог загнав ЗСУ в оперативно-тактичну пастку на Донбасі
Опінії
Хлопці чекають на вузькооких рабів Пу та Ина — фронтовик ЗСУ
Війна
Мобілізовані чоловіки бояться «задачі 200» на Запорізькому напрямку — фронтовик ЗСУ
Війна
Легалізація СЗЧ — прецедент Гнєзділова
Опінії
Совєцькі генерали із полковниками сточують ЗСУ у боях на Східному фронті
Війна