США посилюють допомогу ЗСУ
Ординські військові з покращенням погодних умов можуть піти у наступ на кількох ділянках фронту в Україні.
Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на заяву координатора стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джона Кірбі.
"Ми знаємо, що навесні, коли погода покращиться, а вона вже починає покращуватися, можемо очікувати, що росіяни захочуть піти в наступ на деяких ділянках", - йдеться у заяві.
Кірбі додав, що США не знають точно, де і як вони це зроблять. Саме тому США хочуть забезпечити Україну потрібною допомогою.
За словами координатора стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США, Збройним силам України потрібна бронетехніка, артилерія, протиповітряна оборона, матеріально-технічне забезпечення. Він додав, що важливим є підтримка військових на полі бою їжею, водою та паливом, що є елементом безперервної роботи. Саме тому для США це теж є пріоритетом серед військової допомоги Україні.
США у середу, 19 квітня, оголосили про надання Україні нового озброєння у рамках чергового пакету військової допомоги.
Раніше повідомлялось, що попередній пакет військової допомоги Україні США анонсували 4 квітня. До нього увійшло озброєння вартістю близько 2,6 млрд доларів.
У Люксембурзі голова дипломатії Європейського союзу Жозеп Боррель заявив, що країни ЄС шукатимуть швидкій компроміс щодо порядку спільного замовлення боєприпасів для України.
Він зауважив, що зараз вже є запит на відшкодування 600 мільйонів євро від країн-членів ЄС, які постачають боєприпаси Україні.
“Я не можу точно сказати, які боєприпаси надійдуть за ці 600 мільйонів євро, і на якому етапі їхнє постачання, але є запит на відшкодування 600 мільйонів євро“, – повідомив Жозеп Боррель.
Це перший етап реалізації плану постачання боєприпасів Україні, який передбачає передачу снарядів із запасів країн-партнерів.
Водночас домовленостей щодо реалізації другого етапу – замовлення виробництва боєприпасів – ще не досягнуті.
“Щодо другого треку: так, все ще є певні розбіжності, але впевнений, що всі розуміють, що ми перебуваємо в надзвичайно невідкладній ситуації. Я впевнений, що найближчими днями ми досягнемо домовленості. Але поки ми шукаємо цю юридичну угоду, не вірте, що ми просто сидимо і чекаємо. Загальна робота триває. І як тільки буде досягнуто юридичну домовленість, практична робота буде завершена“, – додав Боррель.
Також є третій етап реалізації плану – нарощування виробництва боєприпасів на підприємствах ЄС. Це довгостроковий план, який потребує інвестицій в розвиток виробництва.
20 березня країни-члени ЄС погодили план, згідно з яким Україні пообіцяли передати 1 млн снарядів за рік.