Created with Sketch.

Московія подвоїла імпорт вибухівки за допомогою Заходу, – WSJ

29 березня, 15:04

Західні компанії виробляли нітроцелюлозу, та попри санкції поставляли її до московії

Московія подвоїла імпорт нітроцелюлози, що є важливою вибуховою сумішшю для виробництва артилерійських боєприпасів. Допомогли цьому американські, німецькі та тайванські фірми-виробники в обхід санкцій.

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на дані про міжнародну торгівлю.

Видання пише, що західні компанії виробляли нітроцелюлозу, та попри санкції поставляли її до московії, значною мірою через одну турецьку компанію.

«Згідно зі звітом Wall Street Journal з посиланням на дані про торгівлю, цей імпорт зріс на 70% у 2022 році, році повномасштабного вторгнення московії в Україну, і до середини 2023 року він досяг 3 039 тонн, що майже вдвічі перевищує рівень 2021 року», — йдеться в матеріалі.

Сплеск імпорту нітроцелюлози до рф відбувається в той час, коли у всьому світі спостерігається дефіцит цього матеріалу, що вже призвів до зростання цін та скорочення виробництва. WSJ пише, що за правилами міжнародної торгівлі виготовлення нітроцелюлози, яка в основному використовується в боєприпасах, дозволено лише декільком країнам.

Сама рф виробляє мало нітроцелюлози, основного інгредієнта бездимного пороху, що використовується в артилерії. До повномасштабного вторгнення до України у 2022 році Туреччина мала менш як 1% в імпорті нітроцелюлози до московії, однак до середини минулого року турецька компанія стала значним гравцем у постачанні цього продукту агресору.

Крім того, німецькі дочірні компанії нью-йоркської International Flavors & Fragrances продали щонайменше 80 тонн нітроцелюлози компанії Noy, яка потім відправила матеріал до московії минулого року. Таке пожвавлення експорту до московії від західних компаній збігається з глобальним дефіцитом нітроцелюлози, що впливає на виробництво артилерії країнами НАТО для України, підкреслює WSJ.

Читайте також
УГВ забанила українське представництво Weatherford через зв’язки з рф
Політика
Росія отримує 12 мільярдів доларів за рахунок України
Політика
Philip Morris та Japan Tobacco зберігають вірність кремлівському режимові
Економіка
Австрійський банк Raiffeisen не готовий піти з рф без компенсації
Політика
Україна досі здійснює транзит російської нафти
Опінії
Окупанти отримали від ОАЕ канадську військову техніку, — ЗМІ
Новини