Created with Sketch.

На Полтавщині дерусифікують 3 села

06.09.2024, 12:37

Серед жителів Кобеляцької громади завершилося голосування щодо перейменування населених пунктів. Мова про Леваневське, Сухинівку і Кунівку.

Такі відомості оприлюднила пресслужба органу місцевого самоврядування, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Зазначається, що ініціатива була пов'язана із процесом декомунізації та дерусифікації, який триває в Україні від 2015 року.

Законне перейменування має на меті привести назви вищезгаданих населених пунктів Полтавського району у відповідність до історичної та культурної спадщини. Голосування проходило за участі повнолітніх мешканців громади.

«Питання перейменування викликало жваві обговорення як на попередніх сходках, так і у соціальних мережах, де мешканці розповідали: про історію назв сіл та обґрунтовували необхідність їхньої зміни; про доцільність чи навпаки — не доцільність даного процесу. Кожен мав можливість висловити свою думку. Процес голосування, на рівні громади, добіг завершення.

Населений пункт Леваневське за результатами голосування планується перейменувати на село Татарщина, Сухинівка отримала пропозицію стати Поліссям. Для Кунівки обговорювали кілька варіантів назв, однак найбільшу підтримку здобула назва Рідне. Сформовані протоколи результатів і відповідний проєкт рішення для розгляду на черговій сесії міської ради, а остаточне затвердження нових назв здійснить Верховна Рада», — заявили кобеляцькі чиновники.

Крім того, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», полтавські «зелені ямщики» цураються українізації топонімів. Як і годиться адептам лівого популізму, вони роблять усе можливе, щоби добру справу зробити лайном.

Читайте також
Адмінмежі Полтавщини — портал в інші цивілізації
Полтава
Громадськість Київщини захистила столітні дуби від знищення
Життя
Нацгвардійці очищують Харківщину від російських мін, снарядів, бомб і ракет
Війна
Прислуга Кличка пішла va banque проти зелених зон Києва
Політика
Запорізькі лісосмуги злодії рубають — тріски навсібіч летять
Кримінал
Український етнопарк відкривають на Тернопільщині
Мистецтво