Created with Sketch.

Національні парки України не відповідають міжнародним стандартам

29 вересня, 19:58

У класичній заповідній зоні обов'язково присутнє невтручання у процеси природи. А саме не менше 75% від загальної площі національного парку.

Такими міркуваннями із медіаагенцією «Останній Бастіон» поділився фахівець Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. Виявилося, що у вітчизняних національних природних парках України зона суворої охорони (заповідна зона) займає у середньому до 20%.

Зі слів природоохоронця, після відновлення державної самостійності у нашій країні все ще діють колишні віджилі екологічно-санітарні вимоги. Такий постсовєцький режим функціонування нацпарків не дозволяє зберігати наявні екосистеми у природному стані.

«При цьому, що важливо, заповідники теж більше не створюються. Якщо це не змінити, Україна згодом втратить природні ділянки в незміненому стані, і їх уже неможливо буде відновити в майбутньому. Фіктивні заповідні території нерідко входять в українські національні природні парки та регіональні ландшафтні парки. Як яскравий приклад абсурду та дискредитації заповідної справи можна навести створення найбільшого за площею в Україні та одного з найбільших у Європі національного природного парку «Подільські Товтри» у Хмельницькій області.

Його площа становить 261,3 тисячі га. Однак у гонитві за гігантоманією при створенні парку 1996 року допущені великі помилки, поглинувши близько 210 сіл, дороги, 33 відкриті кар'єри загальною площею близько 817 га, а також ріллю до 50% території парку. Фактично, цю заповідну зону можна у законний спосіб вирубувати та розорювати. Маємо розуміти, що таким робом відбувається розмивання меж заповідних об'єктів, девальвація поняття заповідності», — розтлумачив Володимир Борейко.

Доволі знаково, але раніше медіаагенція «Останній Бастіон» уже сповіщала читачів про те, що суд у Бразилії зобов'язав скотобійні оплатити відновлення лісів Амазонії. Іншого покарання для фігурантів кримінальної справи судді не спромоглися знайти.

Читайте також
У національному парку на Одещині знищили ліс вартістю 145 млн гривень
Кримінал
Мозковий імплант Neuralink буде вперше протестовано за межами США
Життя
Фізики експериментально підтвердили існування нового типу надпровідності
Життя
Червонокнижна сон-трава потребує захисту держави на Вінниччині
Життя
Доступ до швидкого Інтернету збільшує ризик ожиріння — науковці
Життя
Люди не відрізняють вірші написані ChatGPT від поезії Шекспіра і Байрона
Життя