Created with Sketch.

Національний університет оборони України досі має ім'я радянського ката Черняховського

25.08.2022, 16:35

Натомість в Україні нема жодного військового навчального закладу, названого на честь військової еліти УНР, ОУН та УПА

Національний університет оборони України досі має назву на честь генерала Черняховського - радянського генерала, війська якого відомі вчиненням масових зґвалтувань жінок у Східній Прусії під час Другої Світової Війни.

Насправді це вершина глорифікації радянського ката, в багатьох містах України, зокрема в Сумах, Одесі та Вінниці досі існують вулиці названі на честь Черняховського.

Чому ми досі, не зважаючи на прийнятий закон про декомунізацію, продовжуємо шанувати пам’ять кривавого діяча радянської епохи - питання відкрите. Ситуація з Університетом оборони взагалі не піддається логічному поясненню - рішення про присвоєння «почесної»  назви було прийнято особисто Віктором Януковичем, людиною яка робила все можливе для того, аби дати Кремлю поглинути українську незалежність.

Наші офіцери мають виховуватися в дусі національних військових традицій, хіба є приклад генерала окупаційної армії, війська котрого втратили дисципліну та «героїчно» гвалтували, вбивали та грабували цивільне населення, гідним наслідування молодими офіцерами Збройних Сил України?

Натомість в Україні нема жодного військового навчального закладу, названого на честь військової еліти УНР, ОУН та УПА. Виправити ситуацію пропонують автори петиції.

Зокрема пропонується назвати Університет оборони на честь Євгена Коновальця - полковника Січових Стрільців, лідера УВО та ОУН, гідного військового, що до останнього подиху боровся за нашу незалежність.

Також пропонується:

- Видати Указ Президента України про присвоєння Національній академії Національної Гвардії України імені Петра Болбочана.

- Видати Указ Президента України про присвоєння Національній академії внутрішніх справ імені Андрія Мельника.

Вважаємо це гідною ініціативою, адже кривавим привидам радянщини не місце в історичній пам’яті українців, їх давно треба викинути на смітник історії.

Читайте також
Лиш Україна під проводом керманича-українця здатна перемогти
Політика
Якщо ми самі не боротимемося, нам ніхто не допоможе
Війна
День в історії: 21-25 квітня 1944 року стався найбільший бій між УПА і НКВС
Історія
Лідери черкеського руху закликали молодь саботувати призов до армії РФ
Світ
Головред «Останнього Бастіону» Дмитро Савченко розповів про ситуацію на фронті і в тилу
Війна
Дівчата заспівали гімн України і підірвали себе гранатою
Історія