Найбільший НПЗ у світі купуватиме російську нафту за рублі – Reuters

29.05.2024, 10:10
Найбільший НПЗ у світі купуватиме російську нафту за рублі – Reuters

Довгостроковий контракт із московією допоможе індійській компанії Reliance забезпечити постачання дешевої російської нафти

Індійська компанія Reliance Industries, оператор найбільшого у світі нафтопереробного комплексу, уклала однорічну угоду з російською компанією «Роснєфть» про закупівлю 3 млн барелів нафти на місяць.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на чотири джерела.

Зазначається, що розраховуватися за російську нафту індійська компанія погодилася у рублях. Водночас угода з «Роснєфть» передбачає знижки на російську нафту для Reliance.

Довгостроковий контракт із росією допоможе Reliance забезпечити безперебійне постачання дешевої російської нафти, тоді як пропозиція сировини на світовому ринку обмежена через скорочення видобутку країнами ОПЕК+. Деталі угоди не розкриваються, але відомо, що «економічна ефективність продажів компанії зумовлена, зокрема, податковим законодавством російської федерації».

Reliance не відповіла на запит агентства про коментарі.

Джерела Reuters кажуть, що за умовами угоди, яка набрала чинності з 1 квітня, Reliance закуповує дві партії нафти Urals обсягом по 1 млн барелів, а також один-два вантажі сорту ESPO Blend обсягом близько 700 тис. барелів. Крім того, компанія має опціон на придбання до чотирьох партій Urals додатково.

Reliance погодилася зробити оплату за нафту в російських рублях через індійський банк HDFC та російський Газпромбанк, повідомили джерела. 

Читайте також
США хочуть, аби Європа продовжувала закупляти зброю у них, - Reuters
США хочуть, аби Європа продовжувала закупляти зброю у них, - Reuters
Війна
Ariston повертається на ринок країни-окупанта
Економіка
Росія витісняє ОАЕ з нафтового ринку Індії
Світ
Американські сіоністи фінансують ізраїльську машину геноциду
Світ
США домовляються із Німеччиною та рф про продаж «Північних потоків» – Correctiv
Війна
Частка США в світовому експорті озброєнь в останні роки зросла до 43% – SIPRI
Війна