Created with Sketch.

Населення Китаю продовжує вимирати другий рік поспіль

19 січня, 07:19
Фото: The Guardian

Це відбувається на тлі рекордно низької народжуваності. Комуністичний режим звинувачує у всіх бідах коронавірусну пандемію і вплив Заходу.

Такі відомості безпосередньо з Піднебесної оприлюднило британське видання The Guardian. З'ясувалося, що населення континентального Китаю до 2049 року зменшиться до 1 мільярда 200 мільйонів осіб, і це з урахуванням, якщо вдасться змусити молоді подружжя народжувати хоча б двох дітей.

Тільки за минулий 2023 рік загальний рівень чисельності КНР скоротився на 2,08 мільйона осіб, а всього померло 6,6% (приблизно дорівнює 11,1 мільйона осіб — прим. ред.). Крім того, у країні рекордно впала народжуваність до 6,39 тисячі осіб — це антирекорд від часу із «культурної революції» 1974 року.

Як вдалося дізнатися у співробітників Державного статистичного управління Китаю, наведені цифри не враховують даних Гонконгу, Макао, а також (що викликає роздратування і розпач у Компартії — прим. ред.) Тайваню. Також не включені до статистики іноземці, які постійно мешкають та працюють на теренах КНР.

Прикметно, що комуністичному режимові під проводом диктатора Сі Цзіньпіна поки не вдається проводити політику зростання народжуваності — бракує коштів на заходи підтримки молодим сім'ям через наслідки пандемії коронавірусу. А скасоване у 2015 році правило «одна сім'я — одна дитина» навпаки набуває популярності серед жителів КНР віком до 35 років.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що на росію переїхала майже третина населення Таджикистану. І це без урахування мігрантів, які отримали громадянство РФ — 336 тисяч осіб і посвідку на проживання — 128 тисяч осіб.

Читайте також
140 тисяч українських компаній – потенційні шахраї
Економіка
ВПК і промисловість України проти російських аналогів
Опінії
Російська економіка ризикує перегрітися й луснути — Bloomberg
Економіка
40% британців не готові воювати у разі світової війни
Світ
На росії дефіцит робочої сили, але не «гарматного м'яса»
Економіка
ЄС став найбільшим донором України на тлі політичної кризи у США
Політика