Вихідці із країн Азії та Африки вважають себе пригніченою меншістю без прав. Дехто вимагає узаконити доступ нелегалів до владних крісел.
Про це відкрито заявила соціолог та експертка із прав людини арабського походження Асмані аль-Мегсен. У 1980-х роках її сім'я рятувалася втечею до Суомі від переслідування іракським режимом Саддама Хуссейна.
Зі слів пані аль-Мегсен, щороку у північноєвропейській країні народжуються тисячі дітей не фінського походження. Проте більшість із них не отримують таких самих прав, як корінні громадяни.
«Інформації про нашу кількість безпосередньо не було, тому я запитала у державному Центрі статистики. Виявилося, що в 1990 році у Фінляндії народилося майже 150 дітей, які за документами є нелегалами. 1995 року нас таких народилося 990, а 2022 року вже 3000. Фактично, фіни не вважають на за своїх попри народження на цій землі.
Наша рідна мова переважно фінська, проте нам не дозволено обиратися до органів влади, ставати чиновниками чи правоохоронцями. Ми відвідуємо фінські школи, і якщо нас запитають, я думаю, що ми також відчуваємо свою ідентичність як фіни. Однак оточення, схоже, не погоджується. Певно проблема у нашому походженні та кольорі шкіри», — пояснює Асмані аль-Мегсен.
Скаржачись на злу долі та примхливих фінів, арабська жінка не зупиняється тільки на переліченні прав, в яких відмовляють дітям нелегалів у Суомі. Вона переконана, що впустивши іммігрантів в урядові кабінети ситуація покращиться.
«Ми добре усвідомлюємо зобов'язання, які покладені на нас як громадян. Коли права лише часткові, — відчуття неприналежності неминуче. Ми хочемо не просто бути почутими, але власноруч вирішувати, як краще жити у Фінляндії без вказівки фінів. Навіть попри наші відносно досконале знання мови та наше нинішнє громадянство, ми, молоді нащадки іммігрантів, ніколи не зможемо, наприклад, очолити міністерство чи тим паче стати президентом. На ці посади може претендувати лише корінний громадянин Фінляндії.
Ми проти такого однобоко ставлення! Замість того, щоб формувати середовище, яке було б більш сприятливим і сприйнятливим до молоді, наше суспільство говорить й учиняє протилежне. Згідно з урядовою програмою прем'єр-міністра Петтері Орпо, Фінляндія посилить умови натуралізації. Що це, як не дискримінація за етнічною чи національною ознакою! Хіба ми гірші за решту фінляндів? Думаю, що аж ніяк», — додає Асмані аль-Мегсен.
Підперезані лівою ідеологією діти нелегалів, яким допомогли вибитися в люди на суворій північноєвропейській землі, певні, що все ж отримують мало, а тому вимагають більшого. Їхні звинувачення у сегрегації та обмеженості прав насправді читаються як вибити від влади особливі привілеї, котрих не буде у фінів.
Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, що агресивні мусульмани захоплюють вулиці німецьких міст. На жаль, сумнозвісна політика інтегрального мультикультуралізму дає свої гнилі плоди.