Раніше їх вдавалося фіксувати стандартними методами тестування. Але мутований штам SARS-CoV-2 здатен на певний час щезати і проявлятися.
Про це повідомило одне з провідних англійськомовних видань країни The India Times із посиланням на свої джерела в Інституті дослідження печінки та жовчовивідних шляхів у Нью-Делі. Тепер науковці прагнуть з'ясувати, яким чином вірусу вдалося так швидко еволюціонувати.
Дослідники різних штамів коронавірусу наголошують, що змогли вивчити позаклітинні везикули — крихітні бульбашки. Вони виділяють клітини різних тканин або органів у навколишнє середовище, і саме глибоко у везикулах якраз «переховувалися» молекули РНК SARS-CoV-2.
Вірусологи з Інституту дослідження печінки та жовчовивідних шляхів у Нью-Делі стверджують, що відкриття має суттєво покращити ефективність виявлення та лікування інфекцій COVID-19 у майбутньому. На сьогодні індійські науковці також актуалізують питання альтернативних методів діагностики коронавірусу у зв'язку з виявленням РНК SARS-CoV-2 у людському організмі.
Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що в Україні нещодавно виявлено мутований коронавірус штаму «Пірола». Він має наступну симптоматику: нежить; підвищена температура; кашель; головний біль; втома; втрата нюху або смаку; можливе подразнення очей та висипи.