Раніше у березні директор ФБР Крістофер Рей повторив версію виникнення Covid-19 внаслідок лабораторного інциденту в Ухані
У США досі немає спільної думки про походження Covid-19.
Палата представників Конгресу США одноголосно підтримала пропозицію розсекретити дані американської розвідки про походження Covid-19.
Про це пише агенство AP.
Відповідний законопроект схвалили 419 конгресменів.
Схвалений законопроект був відправлений в Білий дім до американського президента Джо Байдена на підпис, або накладання вето.
Перед цим у березні Сенат одностайно проголосував за те, щоб вимагати від директора національної розвідки Авріл Хейнса розсекретити таку інформацію.
У законопроекті йдеться про розвіддані щодо Уханьського інституту вірусології. Ці дані вказують на «можливі зв'язки» між проведеними дослідженнями та спалахом Covid-19, зазначає агентство.
У США немає єдиної думки про походження коронавірусу, чи це сталося в результаті лабораторного інциденту або з'явилося природним чином. Деякі експерти схиляються до того, що справжню причину виникнення можна і не дізнатися зовсім.
Раніше у березні директор ФБР Крістофер Рей повторив версію виникнення Covid-19 внаслідок лабораторного інциденту в Ухані.
У Китаї таку нагоду заперечують і нагадують, що делегація експертів ВООЗ не знайшла зв'язків виникнення вірусу з Уханем.
Незабаром після початку пандемії Дональд Трамп, який тоді був президентом США, неодноразово озвучував версію про «лабораторне» походження коронавірусу. Він стверджував, що Китаю потрібно буде відшкодувати завдані світові збитки від коронавірусу.
Сам Covid-19 Трамп часто називав «китайським вірусом», проте його опоненти критикували подібні твердження. За нинішнього президента США Джо Байдена робота з визначення походження Covid-19 триває.
Нагадаємо, директор ФБР Крістофер Рей розповів телеканалу Fox News, що причиною пандемії Covid-19 став витік із лабораторії в Ухані. За його словами, у відомстві дана версія розглядається як основна. Він додав, що китайський уряд перешкоджає встановленню причин пандемії.
Походження вірусу розслідувала Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). У середині лютого другу фазу дослідження було припинено через проблеми зі збором даних у Китаї.