Created with Sketch.

НАЗК з'ясовує, як Гереги ховали у Криму свої «епіцентри»

27.10.2021, 11:05

НАЗК перевіряє декларацію народного депутата від групи «За майбутнє» Олександра Гереги за 2020 рік.

Про це стало відомо із запиту агентства до «Слідства.Інфо» щодо фактів, викладених у матеріалі «Pandora Papers: українські політики та бізнесмени у новому офшорному витоку».

Зокрема, в матеріалі йдеться про те, що завдяки витоку Pandora Papers журналісти виявили мережу офшорних компаній, які належали Олександру Герезі. Ці фірми пов'язані з мережею гіпермаркетів біля окупованого Криму.

Документи міжнародних провайдерів, які отримали журналісти, визначають подружжя Герег власниками п'яти кіпрських компаній.

«Всі вони належали подружжю Герег через мережу офшорних компаній, у тому числі через два фонди, Fundationsanstalt та Gold Taurus Stiftung. Така структура кіпрських компаній дозволяла на той момент уникати декларування», — йдеться у матеріалі.

Журналісти звертають увагу, що обидва фонди не вказані у декларації народного обранця, як і дві з п'яти кіпрських компаній — Samelio Holdings Limited та Edlagor Enterprises Limited.

Остання має найбільшу мережу будівельно-господарських гіпермаркетів в окупованому Криму, «Новацентр К». Мережа представлена ​​чотирма гіпермаркетами у Сімферополі та Севастополі, які до окупації Криму були частиною «Епіцентру».

Кримський «Епіцентр» змінив вивіску і тепер тут розташований гіпермаркет «Новацентр»

Зв'язок подружжя Герег з кримським бізнесом журналісти встановили через те, що партнером кіпрських фірм у цьому бізнесі виступав Олег Воротний, бізнес-партнер власників «Епіцентру». Однак саме завдяки витоку Pandora Papers вдалося з'ясувати, що Олександр та Галина Гереги мали безпосереднє відношення до торгівлі будматеріалами, зокрема у Криму після окупації півострова Росією.

Документи з найбільшого за всю історію витоку файлів свідчать про те, що Олександр та Галина Гереги через мережу фондів та фірм були бенефіціарними власниками кіпрської компанії Edlagor Enterprises Limited у 2015-му та проводили фінансові операції з групою компаній Гереги щонайменше до 2019 року.

Крім того, витяг з реєстру Республіки Кіпр свідчить, що компанія Atropa Services S.A., яка згадується в витік Pandora Papers як пов'язана з бізнесом сім'ї Герег, була власницею Edlagor Enterprises Limited до березня 2020 року.

Як раніше повідомляли медіа, саме «Новацентр К» — найбільший платник податків до бюджету міста Севастополя на анексованому Росією півострові.

Олександр Герега на запитання «Слідство.Інфо» відповів, що жодного бізнесу у Криму не веде. «Контроль над нерухомим майном (гіпермаркетами) та операційною діяльністю «Епіцентр К» у Криму було втрачено після його окупації та анексії Російською Федерацією», — зазначив нардеп.

Також Герега заперечував приналежність Edlagor Enterprises до групи Епіцентр.

Однак документи провайдера Dadlaw свідчать про те, що ця компанія належала Олександру Герезі.

Документи з витоку провайдера в Dadlaw

Раніше Останній Бастіон повідомляв, що власників гіпермаркетів "Епіцентр" не турбують постанови Кабінету міністрів про нові карантинні обмеження, коли йдеться про наживу.

Читайте також
Прокурор, який привласнив 8 кілограмів золота, мобілізувався і просить зупинити суд
Кримінал
Сину нардепа оголосили підозру в розкраданні бюджетних коштів, - ДБР
Кримінал
Градизькому селищному голові оголосили нову підозру
Кримінал
Нардепа Віктора Бондаря затримали за розкрадання коштів «Укрзалізниці»
Кримінал
Корупційні схеми Сергія Лещенка
Опінії
Як Чернишов грабує Україну
Політика