Created with Sketch.

Назвати окупацію «миром» можуть ті, хто не бачив Бучу — Нобелівська  лауреатка Матвійчук

20.10.2023, 19:28
Фото: Deutsche Welle

Через засилля ліволіберальної ідеології у світі існує викривлений погляд на Україну і росію. Жертву й агресора намагаються примирити силою.

Таку думку виданню Zaxid висловила президентка Центру громадянських свобод і лауреатка Нобелівської премії Олександра Матвійчук. Вона стверджує, в Європі та обох Америках панує ілюзія глобальної безпеки, частиною якої нібито обов'язково має бути держава-окупант.

Дотепер з різних куточків світу лунають заклики до України підкоритися імперським амбіціям Москви та віддати частину нашої території нібито «в ім'я миру». Ці заклики є не лише хибними, але й аморальними.

«Насправді ж українцям пропонують не мир, а окупацію. Українці прагнуть миру чи не найбільше, адже війна з російською федерацією забирає багато життів і несе руйнування цілій країні. Але мир не настає тоді, коли країна-окупант складає зброю.

Окупація — це просто інша форма російської війни, це не просто зміна прапора на інший, це фільтраційні табори, масові поховання, примусові депортації, переслідування кримськотатарського народу, депортація українських дітей і виховання їх росіянами, це примусова зміна ідентичності, зґвалтування, вбивства, руйнування та багато інших звірств.

Ми боремося проти наслідків російської культури. А «російська культура» — це не балет і не твори Достоєвського, а тіла мирних жителів зі зв'язаними за спиною руками, які ми знаходимо на вулицях й у братських могилах. Культура — це не лише твори мистецтва, а передусім сенси, які домінують у суспільстві.

У цьому контексті наша боротьба за справедливість — це не тільки боротьба за відновлення імен жертв, це боротьба за припинення безкарності Росії за жахливі злочини у Чечні, Молдові, Грузії, Малі, Сирії, Лівії та інших країнах світу», — наголосила Олександра Матвійчук.

Окремо Нобелівська лауреатка додала, що в цій 10-річній війні українці воюють не лише за свої предковічні землі. А насамперед за своїх людей, які на них живуть: за мелітопольців і кримчан, маріупольців і луганчан... Саме тому не існує жодного морального виправдання, щоб лишити українців під російською окупацією на смерть і тортури.

Читайте також
Колоніальне минуле – не вирок. Важливо, що ми робимо із цією спадщиною
Економіка
Українців хочуть позбавити права власності на землю
Політика
Павло Клімкін: Європейці хочуть залишити наших, а ми хочемо їх повернути.
Політика
Таємний орден Гетьманщини. Козацькі монастирі. Епізод 1. Густиня
Історія
Де наше бачення Перемоги та життя після неї?
Опінії
Де стояло ґотське місто на Дніпрі?
Історія