Created with Sketch.

Нептун зовсім не синій, як думають люди — науковці з Оксфорда

09.01.2024, 06:01

Новий аналіз знімків, зроблених у 1980-х роках «Вояджером-2», показав справжній колір далекої холодної планети. Вона схожа на Уран.

Про це йдеться у приголомшливому дослідженні команди науковців з Університету Оксфорда у Великій Британії під проводом професора Патрика Ірвіна. За його словами, восьма за чергою планета від Сонця має схожий із сьомою блідо-блакитний відтінок, що сприймає людське око.

Саме так, справжній колір Нептуна — блідо-зеленувато-блакитний, як і в Урану, на відміну від популярних зображень, поширених у мережі та друкованих виданнях про Сонячну систему. Фактично, новий аналіз доводить абсурдність теорії про ультрамаринову блакить газового гіганта.

«Ми з колегами обробили старі зображення, зроблені «Вояджеро-2», щоби показати, як людське око може бачити планети. Оригінальні знімки 40-річної давнини мали підвищений коефіцієнт контрастності для підкреслення важкопомітних елементів атмосфери. Разом із тим, як кольори були збалансовані для створення остаточного складеного зображення, зробивши планету синішою, але це хибний погляд», — прокоментував дослідження професор Патрик Ірвін.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як дослідники NASA на тижні влаштували екскурсію Марсом. Вони показали кратер Джезеро з довколишньою ділянкою, де шукають докази існування життя.

Оригінальний знімок Нептуна з «Вояджера-2» (ліворуч) і оброблене зображення з нового дослідження (праворуч)
Читайте також
Компанія Джеффа Безоса здійснила перший запуск ракети New Glenn
Світ
SpaceX запустила перший супутник турецького виробника безпілотників Baykar
Світ
Корональні діри на Сонці спровокують потужні магнітні бурі
Життя
Американські компанії шукають альтернативи основним космодромам
Світ
10 найбільш значущих космічних подій 2024 року
Життя
Зонд NASA як ніколи раніше прагне дістатися серця Сонця
Світ