Дослідники NASA влаштували екскурсію поверхнею Марсу

07 січня, 08:42
Дослідники NASA влаштували екскурсію поверхнею Марсу

Минуло вже 1000 днів із відтоді, як марсохід «Perseverance» опинився на «червоній планеті». Тепер відзняті ним кадри доступні людству.

Так, науковий співробітник дослідницького проєкту NASA Jet Propulsion Laboratory Кеннет Ферлі сполучив 993 знімків, які зробила камера «Mastcam-Z», встановлена на щоглі марсохода. Науковець разом із командою склав 360-градусну «мозаїку» місцевості «червоної планети», повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон».

За словами Кеннета Ферлі, дослідники вивчають кратер Джезеро з довколишньою ділянкою задля з'ясування чи віднаходження доказів існування стародавнього життя, зафіксованих у скелях. Наразі вдалося розгледіти ущелини та вирви, які могли лишитися від рік й озер невідомого походження.

«Застосоване нами поліпшення кольору і барв на зображенні, збільшує контрастність, підкреслюючи відмінності рельєфу Марсу. Як бачимо, назва «червона планета», застосована віддавна до нього, вельми умовна, адже Марс яскраво жовтий або тьмяно жовтогарячий через властивості складу своєї поверхні», — прокоментував ситуацію науковець.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як американське космічне агентство (NASA) поділилося з широкою громадськістю відеоанонс місій, які планує реалізувати у 2024 році. Серед іншого, висадка на Місяць і політ до одного із супутників Юпітера.

Читайте також:
Політика
Особи, які мали відстоювати право фіно-угорських народів на національне самовизначення, категорично проти цього. Їм ближча позиція ФСБ РФ.
12 липня, 12:39
Світ
Прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі переконаний, що режим Бібі Сатаньягу оголосив на нього полювання. Практики Візенталя у дії.
24 травня, 08:29
Світ
Відвертим колаборантам, які чомусь мають паспорти Естонії, не до душі знімки знищених їхніми однодумцями із РФ сотень українських міст.
15 березня, 06:03
Війна
Куп'янський напрямок Східного фронту стабілізувався майже рік тому. З відтоді на варті стратегічного міста стали воїни-правосекторівці.
13 березня, 08:29
Політика
Такого ганебно цинічного президента ще не було в Україні. Але його лохторат, на жаль, дотепер так і не усвідомив, кого ж обрав у 2019 році.
18 січня, 12:31
Війна
Ні для кого не таємниця, що у лавах Сил оборони України воюють сотні громадян інших країн. Вони виборюють нашу із вами свободу.
10 січня, 13:28