Created with Sketch.

«Ні — тоталітаризму, авторитаризму» ! Українці мають право думати і говорити !

16:04

Під Мінʼюстом організували акцію проти урядового законопроєкту про нетерпимість.

Представники консервативних організацій вийшли на акцію під Міністерство юстиції в Києві із закликом ветувати законопроєкт №5488. 

Про це повідомила кореспондентка hromadske.

Кілька десятків людей, в основному молодики, вийшли з прапорами організацій та плакатами «Ні — тоталітаризму, авторитаризму», «За свободу слова».

Учасники скандували: 

Організатори акції стверджують, що законопроєкт №5488 «ставить під загрозу цінності нашої держави, традиційні інститути сім’ї та суверенітет України, руйнує свободу слова» і «каратиме за інакодумство».

Вийти на акцію вирішили саме 13 травня, оскільки в цей день настає четверта річниця реєстрації законопроєкту, який, однак, досі не був розглянутий у парламенті. Учасники акції закликають «викинути» його назовсім.

На місці заходу була присутня патрульна, ювенальна поліція, поліція діалогу. Правоохоронці перевіряли учасників заходу на наявність небезпечних предметів, фаєрів. Представники ювенальної поліції заявили, що в разі порушень притягатимуть до відповідальності неповнолітніх учасників або їхніх батьків.

Організатори заявили, що передали підписане звернення організацій до міністерства й очікують на подальші дії.

Що за законопроєкт?

13 травня 2021 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль подав до Верховної Ради законопроєкт №5488, який передбачає покарання за дискримінацію й злочини на ґрунті ненависті. 

Зокрема, в законопроєкті вводиться поняття «нетерпимість», яке позначає упереджене ставлення щодо певної групи людей за низкою ознак: расою, віком, статевою приналежністю, станом здоров'я, гендерною ідентичністю, соціальним статусом та сексуальною орієнтацією.

Цей законопроєкт рекомендував ухвалити Європейський Союз, однак народні депутати його досі не розглянули.

Як зазначає  один із організаторів пікету, Руслан Кухарчук, в одному смисловому ряді пропонується однаково засуджувати й карати негативне ставлення через колір шкіри (що є розумним) і негативне ставлення до політичних переконань або аморальної поведінки (що автоматично скасовує свободу слова, поглядів, висловлювань, політичної, релігійної й журналістської діяльності).

Тобто будь-яке активно проявлене негативне ставлення до чогось (висловлювання, допис, пікет, проповідь, виступ на депутатській трибуні, журналістський матеріал) — одразу стане підставою для адміністративної або кримінальної відповідальності з формулюванням: «умисні дії, спрямовані на розпалювання ворожнечі на ґрунті нетерпимості та негативного ставлення».

Читайте також
За рік Україна опустилася на одну позицію у світовому «Індексі свободи преси»
Політика
Гарвардський університет подав до суду на адміністрацію Трампа через замороження фінансування
Світ
Ціна правди. Гарвард відмовився підкоритися погрозам і ультиматуму Трампа
Світ
Метушня навколо «ОРД»
Опінії
Агонія режиму
Позиція
Департамент Маска звільнив українського журналіста «Голосу Америки» Остапа Яриша
Політика