Created with Sketch.

Німецькі підприємці допомагають ФСБ РФ убивати українців

22.07.2024, 19:23
Фото: Financial Times

Пов'язані зі шпигунами росіяни відновлюють торгівлю з німецьким виробником інструментів. Головна мета — обнулити накладені санкції.

Про це йдеться у приголомшливому розслідуванні британського видання Financial Times. Журналісти з'ясували, що німецька компанія «Heller Tools» експортує обладнання організаціям, пов'язаним із таємною контрабандною мережею ФСБ.

Наперекір раніше отриманим від реляційних органів попереджень, виробник вирішив співпрацювати із сумнівними особами. Вже кілька місяців поспіль зазначена фірма продає обладнання через посередників росіянам (якщо точніше, то гебістам — прим. ред.).

За даними Міністерства юстиції США, російська шпигунська мережа «Сернія» (the «Serniya» network) була створена під керівництвом одного із відділів ФСБ для обходу західного санкційного тиску. Вона має купувати обладнання для уразливої російської оборонної промисловості.

Згідно з російськими документами, у період від лютого 2022 року до червня 2023 року компанія «Heller Tools» задекларувала продажі на суму $860 тисяч завдяки своїй тіньовій структурі — московській фірмі під назвою «Торговый дом Трейдтулс», пов'язаної з мережею «Сернія».

Митні записи показують, що експорт «Heller Tools» до «Трейдтулс» припинився у червні 2023 року, невдовзі після того, як редакція видання Financial Times звернулася до німецької компанії із питаннями про її торгівлю із московськими підприємцями. Це затишшя тривало не довго.

Але із вересня минулого року «Heller Tools» почала продавати товари іншій російській фірмі під назвою «Tireks». Ця фірма, яка купила у німців товари ще на $300 тисяч, була заснована у червні 2023-го особою, котра працювала у... «Трейдтулс»!

Своєю чергою, керівництво «Heller Tools» повідомило, що дотримувалося «всіх вимог законодавства», повторивши заяву, яку вперше надіслала у редакцію видання Financial Times минулого року. Певно, хтось підприємливий збрехав заради наживи.

2022 року Міністерство юстиції США звинуватило п'ять осіб, пов'язаних із мережею «Сернія», у змові із метою придбання технологій військового та подвійного призначення для російських оборонних компаній. Серед них був Вадім Конощєнок.

Цього чоловіка підозрюють у приналежності до ФСБ. Торік його затримали естонські прикордонники при спробі перетнути кордон із РФ; нині він перебуває в одній з американських в'язниць, очікуючи на вирок суду.

Тим часом за даними Міністерства юстиції США, Конощєнок був «зупинений на естонському кордоні із 35 різними типами напівпровідників, а також тисячами американських куль калібру 6,5 мм, які використовуються у військових снайперських гвинтівках». Згодом естонці екстрадували порушника на вимогу Вашинґтона до Америки, хоча він досі не визнав себе винним у порушенні санкцій та експортного контролю.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як Кремлю вдалося підкупити західні транснаціональні корпорації. На жаль, обхід санкційних обмежень набуває ефекту доміно, який ніхто навіть не прагне спинити.

Читайте також
Ariston повертається на ринок країни-окупанта
Економіка
Росія витісняє ОАЕ з нафтового ринку Індії
Світ
Американські сіоністи фінансують ізраїльську машину геноциду
Світ
США домовляються із Німеччиною та рф про продаж «Північних потоків» – Correctiv
Війна
Частка США в світовому експорті озброєнь в останні роки зросла до 43% – SIPRI
Війна
Німецькі промисловці хочуть знову сісти на російську газову голку
Економіка