Created with Sketch.

Німецькі танки «Leopard» не створені для наступу, тільки для оборони

29.04.2023, 19:34
Фото: Google

Передана Збройним Силам України гусенична бронетехніка здатна рухатися виключно шосе в умовах відсутності у ворога організованої оборони.

Поки російські пропагандисти продовжують розповідати своїй екзальтованій публіці про "Леопарди", які вже нібито на фронті та, які вже вони регулярно нищать/топлять у болотах, жодного танку іноземного зразку на фронті ще не було зафіксовано.

Воно й не дивно, оскільки умов для їхнього застосування наразі немає, бо масштабних атакуючих дій російські війська наразі не вчиняють.

У багатьох українців склалось переконання, що в авангарді нашого анонсованого наступу будуть йти саме західні танки, перш за все, "Леопарди", яких ми маємо вже біля півсотні (+/-), проте забувають, що це – не танк для танкових атак!

Від часів Холодної війни західні танки будувалися для мобільної, рухомої оборони, для дій із засідок, щоб відбити потенційний совєцький наступ "до Ла-Маншу" і знекровити противника.

Тобто, "Leopard" – це танк оборони, а не наступу.

Одним із принципів його застосування є переховування у складках місцевості, за пагорбом, наприклад; у нього видно лише головку панорамного прицілу командира танка.

Той знаходить ціль, танк висовує вежу над пагорбом, дає постріл і відкочується назад – така тактика застосовувалась ще німцями у Другу світову війну проти совєцьких танків і була дуже ефективною.

З того часу її добре розвинули і саме тому у західних танків хороша швидкість заднього ходу, конструкція захисту розрахована на те, що під удар потраплятиме лише башта, яка добре захищена, решта танка повинна переховуватися за складками місцевості.

До цього слід додати, що іноземні танки важкі, тому їм складно рухатись поза межами доріг і будь-яка багнюка може стати важкою перешкодою на їхньому шляху; тому наївно очікувати танкових проривів на "Леопардах".

А ось совєцькі ж танки – це дійсно танки наступу, бо соєвцька доктрина – це наступ масованими групами, розгорнутим фронтом.

Швидкість, швидкість і ще раз швидкість, заради якої намагалися зменшити розмір танка, скоротили екіпаж до трьох осіб, зробивши систему автоматичного заряджання гармати.

Тому найшвидше сценарій застосовування танків ЗСУ в наступі буде наступним, а пробивати ворожий фронт будуть танки совєцьких зразків, як наші, так і отримані від поляків, словаків та інших союзників.

Підтримувати їх будуть бронемашини "Бредлі", "Страйкери" тощо, відтак західні танки можуть бути застосовані в обороні захоплених позицій для знищення російських танків, коли ті спробують контратакувати.

Так що може реально побачимо "Прохорівку 2.0".
Читайте також
Довга війна вимагає від нас єдності та згуртованості
Політика
Після Мінська і Стамбула для капітуляції України зелєнхайми обрали Люцерн
Політика
Україна потребує кожного із нас тут і зараз
Політика
Острівці нестабільності РФ — пряма економія наших ресурсів
Війна
Війна як обов'язковий стан для здобуття миру
Війна
Московія має бути зруйнована, інакше буде зруйнований світ
Політика