Москва більше не указ Варшаві в енергетичному питанні, адже Осло і Копенгаґен тепер основні надавачі блакитного палива полякам.
Відповідний пресреліз виклала служба зв'язків із громадськістю та медіа оператора газової мережі "Energinet", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".
Зазначається, що цього тижня Норвеґія вперше відправила своє блакитне паливо, видобуте у Північному морі, до Польщі через данський термінал, який почав роботу після затримок.
Пряма постача газу зі скандинавського королівства до польських споживачів відбувається новим трубопроводом "Baltic Pipe", який завершили споруджувати ще цьогоріч улітку.
У данській компанії "Energinet" уточнюють, повне введення в експлуатацію газогону, яка має пропускну здатність до 10 мільярдів кубометрів на рік, заплановано на кінець поточного місяця.
"Baltic Pipe" – спільний проєкт норвезької "Equinor", данської "Energinet" та польської "Gaz-System", і є ключовим у зусиллях Варшави у питанні диверсифікації російського блакитного палива.
Станом на сьогодні Європейський союз практично повністю відмовився від газу із РФ, нині його частка у споживанні складає лише 7%, хоча раніше показник сягав аж 40%.
Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Норвеґія заборонила імпорт нафти з московії, обмеження містять перехідні періоди до 5.XII.2022 для сирої нафти та до 5.II.2023 року для нафтопродуктів.