Created with Sketch.

Новий-старий поділ України: підводні камені адміністративно-територіальної реформи

18.07.2020, 13:02
Фото: Кордон

Володимир Зеленський з командою вже у курсі, що з тріском програють місцеві вибори, тому вирішили укрупнити райони.

Майже в чотири рази зменшили кількість районів України. Але так і не ліквідували області, впроваджені та накреслені у нашій країні ще окупаційним режимом — СССР.

Мені кажуть: так області закріплені в Конституції, їх не можна чіпати! А райони — будь ласка. Тому з них і почали...

Добре, тоді що заважало повернути районним адмінодиницям питомі українські назви: повіти або полки? Розміри ОТГ відповідають поняттям волості або сотні. То чому й оці ОТГ не назвати волостями чи сотнями?

Розмір і конфігурація укрупнених районів на Лівобережжі часто збігається з кордонами полків Гетьманщини 1667-1782 років. Наприклад, Полтавський район — майже Полтавський полк, Ніжинський і Прилуцький райони — відповідно, а Новгород-Сіверський район по суті є реплікою анексованого Москвою Стародубівського полку.

Ну і зрештою усі 9 полкових столиць Гетьманщини (без Стародуба) стали центрами районів-2020!

"Районування" решти земель України свідчить про дію двох чинників, що впливали на конфігурацію нових адмінодиниць. По-перше, це — лобізм старих районних комсомольських еліт.

Ну, а по-друге, нахабні ультиматуми етнічних меншин. Їхнім голосом були чужоземні центри: Будапешт, Букурешті, ну і під кінець ще й Софія.

Районом-екзотом є безумовно Берегівський район на Закарпатті — смужка мадяромовних територій на кордоні з Угорщиною. Вона ніяк не витанцьовувалася на статус окремої землі.

Це утворення є точно кандидатом на анексію з боку Будапешта. Попри теперішні запобіжники членства НАТО, тощо.

Той, хто погодив цей район-комітат — диверсант і просто падлюка. Імені не знаю. Шкода.

Співчуваю усьому українському Поліссю — за їхні громади нікому було заступитися — Мінськ чи Вільнюс не рахую. Тому найбільшим районом України став власне Копостенський район (?) — як пів-Словенії.

Ну й звісно, дружне голосування за цей адмінподіл у зеленій Верховній Раді був чимось більшим, ніж просто останній епізод серіялу "укрупни знелюднені райони бувшого СССР".

Зеленський та його кодло вже у курсі, що з тріском програють вибори — очільниками більшости українських міст стануть не-Пащенки. Фактична влада мерів вже небачено зростає через доступ до мільярдних міських бюджетів, тож непослух Зеленій Банковій — питання часу. Найближчого.

Тому усі, навіть великі міста, раптом стали... частиною тих таки новостворених районів. Хоча влада самих районів точно не буде формальною. Бо інститут префектів і перерозподіл коштів на Очільника Району може взагалі перетворити міських голів на клоунів-перерізувачів стрічок на дитячих майданчиках.

Чого воно все так? Бо відчуження української нації від управління країною призводить до хаосу, профанації наших же ініціятив і маленьких державних переворотів, які штампують зелені мавпи, сидячи у Верховній Раді.

Ну а з "поправками Бужанського" у них добре вийшло, ага. І впізнаваність йолопа у Дніпрі виросла, і з чим піти до вати тепер є, і українці задоволені.

Так яскраво — перемогою! — закінчили політичний сезон. А сьогодні ранком вони повернуться у Новенькі Райони. Які згодом можуть виявитися Ґрюн Ґебітс Комісаріятами.

Історик, журналіст і фіно-угорист. Голова Наглядової Ради благодійного фонду «Героїка», що розшукує та впорядковує українські військові поховання.

Читайте також
Хто саме добирав нинішні прокурорські кадри
Опінії
Хто насправді створив Мілея?
Політика
Врятувати Україну шляхом морального виховання дітей: приклад Італії
Новини
Уряд Італії має намір скоротити податки з наступного року
Світ
Де декларації тих, хто вимагає впровадження антикорупційних реформ в Україні?
Політика
Мов примара комунізму по Європі Україною стрімко шириться чергова прокурорська реформа.
Блоги