Created with Sketch.

Нутриціологи з'ясували, чому діти вибагливі в їжі

07 липня, 09:37
Фото: Останній Бастіон

Зазвичай малеча звертає особливу увагу на консистенцію того, що пропонують їсти дорослі. Ця прискіпливість досягає піка у 6-7 років.

Фахівці з Данії та Австралії пояснили, як вподобання дітей змінюються із віком та як прищепити їм здорові харчові звички з урахуванням виявлених закономірностей. Результати дослідження викладено у виданні Journal of Texture Studies.

Дослідники з Копенгагенського Університету та Університету Дікіна виявили закономірності «вибагливості» в їжі, яка характерна для малечі дошкільного і молодшого шкільного віку. Вона пов'язана з консистенцією їжі й захисними механізмами психіки дитини.

Науковці-нутриціологи провели експеримент, в якому брали участь 485 дітей віком від 5 до 12 років. Їх попросили вибрати, що хотіли б з'їсти: спочатку дітям показували зображення продуктів, а потім пропонували справжню їжу.

Серед страв, які були використані у практичному дослідженні, — хліб, апельсиновий сік, арахісова олія, полуничний джем, йогурт та томатний суп. При цьому дітям пропонували різні варіанти цих продуктів, наприклад полуничний йогурт зі шматочками ягід або без, арахісове масло зі шматочками горіхів або без.

6-річні діти обрали продукти з однорідною консистенцією у 76% випадків; цей показник був найвищим серед усіх вікових груп. Дослідники дійшли висновку, що після відлучення від грудей прискіпливість до їжі та її консистенції поступово наростає, сягає піка саме у 6-7 років, а потім спадає під час пубертатного періоду.

Батькам, які стикаються із вибагливістю дітей, дослідники порадили поставитися із розумінням до цього закономірного етапу розвитку. На думку нутриціологів, не можна змушувати дитину з'їсти щось «правильне» або заохочувати її за це «шкідливою» їжею.

«У першому випадку формуються негативні асоціації з тими чи іншими стравами, а у другому — виникає бажання їсти лише «смачне», не звертаючи уваги на корисні для здоров'я поживні продукти. Щоби дитина звикла до їжі нового типу, їй можливо потрібно спробувати її неодноразово, аж до 15 разів. При цьому завжди має бути можливість їсти не тільки щось нове, а й звичніші продукти», — додали науковці.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати, що людство має узгоджувати життя із законами фізичної, біологічної, соціальної природи. Це є прогрес, бо Мати-Природа — Найвищий Законодавець!

Читайте також
Як частота допомагає маніпулювати людським мозком
Життя
Астрономи виявили металеве «полярне сяйво» на білому карлику
Життя
Стрес і віруси у кишківнику взаємопов'язані — науковці
Життя
Науковці з'ясували раціон людей кам'яної доби
Історія
Життя на Землі могло зародитися у невеликих лужних озерах — науковці
Світ
Науковці винайшли спосіб зробити каву ще смачнішою
Життя