Спів корисний для здоров'я, бо пов'язаний із диханням й усвідомленням людиною свого тіла. Натомість караоке викликає приємне хвилювання.
На цьому наполягає докторант і молодший науковий співробітник Академії музики та театру Естонської республіки пані Вееда Кала. З її слів, музика — це унікальний засіб комунікації, за допомогою якого люди можуть передавати емоції та послання навіть без слів.
Дослідниці стверджує, що живі істоти сприймають гармонійні звуки як сприятливі та дають відчуття безпеки, тоді, як дисгармонія викликає почуття дискомфорту чи загрози. Гарна музика, особливо класична, об'єднує людей за допомогою переживання загального досвіду і можливості ділитися почуттями й думками у спосіб, що долає мовні бар'єри.
«Коли людина співає караоке разом з іншими, вона сприймає ритм та мелодію, отримуючи відчуття спільності. Це дає можливість висловити свої емоції та поділитися ними з іншими. Таким чином, можна також створювати соціальні зв'язки.
Крім того, підспівування запускає роботу дзеркальних нейронів, які допомагають людині відчути почуття іншого та виявити емпатію. Це може бути однією з причин, чому людям подобається сумна музика. Вона створює відчуття, ніби є хтось, хто розуміє, що ми відчуваємо, коли нам сумно», — заявила Вееда Кала.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що науковці визнали метал найінтелектуальнішим музичним жанром. Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.