Життя не повинно відходити від природи

21 червня, 07:17
Життя не повинно відходити від природи
Фото: Facebook

Людство має узгоджувати життя із законами фізичної, біологічної, соціальної природи. Це є прогрес, бо Мати-Природа — Найвищий Законодавець!

«Революція однієї соломинки». Таку назву має книга Масанобу Фукуока (1913-2008) — японського аграрія, письменника, розробника принципу натурального землеробства, що передбачає мінімізацію втручання людини у процес вирощування сільськогосподарських культур.

Ця унікальна праця про нагадування людині якою вона стала та про її справжнє місце у порядку речей. Як пише Фукуока, «вірити у те, що шляхом досліджень і винаходів людство може створити щось краще за природу, є ілюзією».

Натомість транснаціональні корпорації, що спеціалізуються на агрохімікатах і фармацевтичних препаратах, об'єднують свої зусилля, щоби покрити глобальний ринок пестицидів і генетично модифікованих рослин. Так не тільки забруднюється ґрунт, руйнуються його поживні властивості, підривають біорізноманіття, але й спричиняється повний переворот цінностей, пов'язаних із землею.

Але ж «їжа — це життя, і життя не повинно відходити від природи». «Кінцевою метою сільського господарства є не вирощування зернових культур, а вирощування та задоволення людей», — каже нам японський мудрець.

Власне, Масанобу Фукуока запрошує нас до цілком орфічної рефлексії перед обличчям прометеївських надмірностей людства. Можливо, нам варто послідувати його цінним порадам зараз,  доки ще не стало запізно.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Політика
Швейцарський саміт і ультиматум путіна спростили прогноз кінця війни. Тепер це питання, хто готовий заплатити більше за свій варіант миру.
18 червня, 20:34
Політика
Опорою зміцнення нашого суспільства є не держава, а нація. Держава — лише інструмент для ведення справедливої національної політики.
10 квітня, 20:44
Політика
Зе-команда обіцяла швидкий мир, не задекларувавши ціну цього миру. На практиці влада «купує» у росіян цей «мир» шляхом геноциду українців.
19 січня, 08:20
Історія
Зазвичай кажуть: шкільні роки — найтяжчі, але цього мало для розуміння. Бо це ще й роки, що вирішують долю кожного з нас у подальшому...
24.11.2023, 21:30
Війна
Війна в Україні триває 10-й рік, але не всі відповідально ставляться до власної безпеки.
27.10.2023, 17:29
Політика
Чим довше триває російська воєнна агресія проти України, тим глибшими стають внутрішні проблеми всередині держави-загарбника зі Сходу.
08.09.2023, 16:49