Правоохоронці встановили нові факти розкрадання коштів "ПриватБанку" перед його націоналізацією на суму 85 млн грн
15 липня 2022 року НАБУ і САП повідомили ексголову «ПриватБанку», його першого заступника та керівника департаменту про підозру у розтраті грошових коштів ПАТ КБ «ПриватБанк» на суму 85,2 млн грн на користь пов’язаної компанії.
За даними слідства, ексголова правління «ПриватБанку», його перший заступник та два керівники департаментів банку у грудні 2016 року за день до визнання «ПриватБанку» неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку близько 223 млн грн на користь підконтрольних та пов’язаних з «ПриватБанком» компаній.
Кошти перерахували декількома траншами на дві різні компанії. 85,2 млн грн – на рахунок однієї пов'язаної з учасниками схеми компанії, а 136,8 млн грн – на користь іншої.
Стосовно епізоду розтрати 136,8 млн грн – детективи вже повідомляли про підозру в лютому 2021 року.
Ці кошти учасники схеми згодом вивели за кордон з метою легалізації.
15 липня НАБУ і САП повідомили про підозру керівника департаменту операційного напрямку банку (ч. 5 ст. 191, ч.3 ст. 209 КК України). Цього ж дня повідомлено про зміну підозр та про нові підозри вже встановленим учасникам схеми із розкрадання коштів «ПриватБанку», а саме:
Нагадуємо, в роботі детективів і прокурорів перебуває ще один епізод, пов’язаний з розкраданням коштів «ПриватБанку».
У грудні 2016 року, напередодні його націоналізації, ексголова правління «ПриватБанку» розпорядився перерахувати кошти з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам. В результаті банку завдали збитків на суму близько 315 млн дол. США (8,2 млрд грн за курсом НБУ).
Для прикриття фактичної розтрати коштів «ПриватБанку» і надання вигляду законності цій злочинній схемі колишні високопосадовці банку підробили банківські документи та провели фіктивне кредитування пов'язаної з банком юридичної особи. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.
25.02.2021 за клопотанням детективів НАБУ, погодженого прокурорами САП, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід одному з колишніх топпосадовців ПАТ КБ «ПриватБанк», а саме першому заступнику голови правління Володимиру Яценку - одному з підозрюваних у так званій справі "ПриватБанку".
Суд задовольнив клопотання прокурорів та детективів та застосував до вказаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 52,210 млн гривень.
З матеріалів судового засідання щодо обрання запобіжного заходу для ексзаступника голови правління "ПриватБанку" Володимира Яценка стало відомо, що до виведення коштів з "ПриватБанку" можуть бути причетними інші посадові особи банку :
Гороховський Олег Володимирович - колишній заступник голови правління «ПриватБанку» (до націоналізації). Засновник IT-компанії Fintech Band.
Дубілет Дмитро Олександрович - колишній IT-директор ПриватБанку. Засновник IT-компанії Fintech Band.
Михайло Рогальський - колишній керівник напрямку «Платежі та перекази». Засновник IT-компанії Fintech Band.
Шмальченко Людмила Олександрівна - колишній директор Казначейства ПАТ КБ "ПриватБанк".
Ковальов Вадим Леонідович - колишній заступник Голови Правління Банку - Керівник Напрямку "Ризик-менеджмент". Засновник IT-компанії Fintech Band
15 липня, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила без змін запобіжний захід колишньому голові правління ПАТ КБ "ПриватБанк" Олександру Дубілету у вигляді тримання під вартою.
У грудні 2021 року слідчий суддя ВАКС повністю задовольнив клопотання НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обрав колишньому голові "ПриватБанку" Олександру Дубілету запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
В НАБУ тоді зазначали, що рішення про арешт Дубілета було винесено без участі підозрюваного, оскільки вже понад пів року ця особа перебуває у міжнародному розшуку.
У той час Дубілет жив в Австрії і відразу ж після отримання підозри переоформив свою частку в компанії, що запустила проект monobank. Наразі Дубілет стверджує, що живе в Ізраїлі та має громадянство цієї країни.
Загалом на сьогодні до кримінальної відповідальності в трьох епізодах справи «ПриватБанку» притягнуто шістьох осіб: колишній голова правління «ПриватБанку», два його заступники та три керівники департаментів. Ексочільник «ПриватБанку» є підозрюваним у всіх епізодах, пов’язаних з розтратою коштів.
Єдиний затриманий по цій справі Володимир Яценко вийшов на волю під заставу 52 млн грн.
Своєю чергою "Останній Бастіон" нагадує про те, що фірми, з яких надходили гроші від Коломойського до 95-го Кварталу, підозрюються у відмиванні мільярдів з "ПриватБанку". Тобто офшори Зеленського також могли бути частиною історії з відмиванням брудних грошей.