Created with Sketch.

Отрута американської гусениці може стати ліками проти раку

15.07.2023, 19:26
Фото: Google

Австралійські науковці з'ясували, що отрута із щетинок гусені Південного фланелевого метелика здатна пробивати в клітинах дірки.

Процес аналогічний до впливу токсини бактерій кишкової палички та сальмонели на організм, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Science Daily".

Назагал комахам таке не властиве, але цей вид відомий серед інсектологів під назвою "Megalopyge opercularis" перейняв здатність при перенесенні генів від певних мікробів.

Імовірно, отрута гусениці тісно контактує із поверхнею клітини й робить у ній потрібні отвори, перетворюючи, таким чином, її на подобу пончика чи пундика; механізм дії токсину може бути корисним для медицини.

«Зараз отрута Megalopyge opercularis вивчена гірше за токсини павуків і рептилій, хоча вона з'явилася у комахи ще 400 мільйонів років тому. Нам відомо, що токсини, які пробивають отвори у клітинах, мають особливий потенціал для доставлення ліків через їхню здатність проникати у клітини. Можливо, ми зможемо сконструювати молекулу, яка націлить корисні ліки на здорові клітини або вибірково вб'є ракові», – заявив співавтор дослідження Ендрю Вокер.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що цвіркуни-"канібали" днями захопили штат Невада і тероризують місцеве населення.

Читайте також
В цей день народився Юрій Кнорозов — Українець, який розшифрував писемність майя
Історія
Велика брехня про Голод 1921-1923 років
Історія
Психологи знайшли головний чинник жіночої привабливості
Життя
Українські медики академічно чесніші за російських — соцдослідження
Світ
Стало відомо, хто найчастіше отримує Нобелівську премію
Життя
Українські маври: розкриття лінгво-генетичої загадки
Історія