Пакистан зняв обмеження на Wikipedia у вівторок, через кілька днів після того, як медіарегулятор країни заблокував сайт.
Минулого тижня онлайн-енциклопедія була заблокована через те, що пакистанський медіарегулятор визнав «блюзнірським матеріалом». Уряд розблокував сайт після громадського обурення. Про розблокування онлайн-енциклопедії клопотався особисто прем'єр-міністр Шахбаз Шаріф.
Сайт було заблоковано минулого тижня Управлінням телекомунікацій Пакистану (PTA) після закінчення терміну, який країна надала Вікіпедії для видалення суперечливого матеріалу.
Шаріф вирішив розблокувати платформу після того, як міністерський комітет зазначив, що «непередбачені наслідки цієї повної заборони переважають її переваги». Прем'єр-міністр також створив комітет, «щоб вивчити та рекомендувати альтернативні технічні заходи для видалення або блокування доступу до небажаного контенту, опублікованого у Вікіпедії та інших інформаційних онлайн-сайтах, з огляду на соціальну, культурну та релігійну чутливість».
У мусульманському Пакистані гіганти соціальних мереж раніше були заборонені за публікацію контенту, який вважається святотатським. Пакистан блокував YouTube з 2012 по 2016 рік після того, як на ньому був показаний фільм про пророка Мухаммеда, який спричинив бурхливі протести в мусульманському світі. За останні роки Пакистан також кілька разів блокував додаток для обміну відео TikTok через «непристойний» і «аморальний» контент.
Подібним чином медіарегулятори заборонили додатки для знайомств, зокрема Tinder, і стрімінговий додаток Bigo за аморальний, непристойний і вульгарний контент.