Created with Sketch.

Перед тим як розмінувати Чонгар Зеленський дозволив знищити запаси протипіхотних мін.

19.05.2023, 09:05

Це одна із статей звинувачення проти Зеленського та міністра оборони Андрія Тарана щодо свідомого роззброєння України в інтересах рф

Уявіть собі, скільки українських солдатів би могло жити, якби на шляху Вагнера встановили 3 мільйони протипіхотних мін, які були знищені самою українською владою у 2020-му.

Це одна із статей звинувачення проти Верховного Головнокомандувача Володимира Зеленського та міністра оборони Андрія Тарана щодо свідомого роззброєння України в інтересах рф, за якими вони мають відповідати у суді за статтею 111 - державна зрада.

Перед тим як розмінувати Чонгар Зеленський дозволив знищити запаси протипіхотних мін.

До речі, Зеленський обіцяв розслідувати вибухи складів у 2015-18 роках, так ось за чотири роки ніяких нових судів по цих вибухах нема, нема ніяких гучних звинувачень.

Злочин, барижництво, недоумство? Україна сьогодні звітувала про знищення 3 мільйонів протипіхотних мін - тих самих, які росія встановлює на Донбасі, і які необхідні для оборони країни на випадок вторгнення.

Унікальна країна Україна – Верховний Головнокомандувач під час війни та військової агресії наказав знищити запаси мін – одного з важливих видів озброєнь у сучасній війні, тих самих мін, які росія масово застосовує на Донбасі.

Україні міни не потрібні! Як можна знищувати свою власну зброю – засіб стримування?

Скандал зі знищенням мін ПФМ-1 та ПФМ-1С був ще за Порошенка, я про це писав, і, звичайно, історія ця добре відома. Тоді вдалося врятувати ці запаси мін від ліквідації, РНБО ухвалила рішення, що до кінця війни міни знищувати не можна. Але тепер війна керівництва країни в голові закінчилася.

У чому значення ПФМ? Ці міни застосовуються для дистанційного мінування великої площі - їх застосовують у спеціальних касетах, скидаючи з літаків, вертольотів та вистрілюючи з реактивних систем "Ураган".

Тобто на тому напрямку, де може бути розгорнутий ворожий наступ, або навіть у тилу ворога, можна замінувати велику площу та скувати, тим самим активні дії. Міни вагою 80 грам розсіюються на великій площі, вони малопомітні в траві, і їх не можна знешкодити. Вночі територією, замінованою ПФМ-1, піхота противника не пройде.

Але не менш важливо, що завдяки можливості закидати касети "Ураганами", міни ПФМ-1 можна ефективно застосовувати і для настання та звільнення Донбасу. Дистанційне мінування цими мінами дозволить скувати маневр російських резервів у тактичній зоні.

Наші воїни також зазнають втрат від російських постановок мін ПФМ-1 на Донбасі. Україна ПФМ на війні не застосовує, але наявність запасів таких мін була одним із засобів стримування на випадок широкомасштабних бойових дій.

У чому абсурд ситуації?

Так, протипіхотні міни - не гуманна зброя, яка вбиває і після війни, але ж знищені запаси, зокрема мін ПФМ-1С - з самоліківдатором!

Тобто там стоїть таймер до 40 діб і потім міна сама підривається.

Тобто мінування здійснюється під час активних дій противника, а згодом ніякої загрози немає. Навіщо ви взагалі такі міни знищуєте?

Ну, є мізки в голові хоч якісь? На жаль немає.

Україна підписала багато договорів про своє роззброєння. Здали ядерну зброю, порізали на металобрухт бомбардувальники, здали в брухт крилаті ракети, знищили частину своїх переносних зенітно-ракетних комплексів. І ми підписали Оттавську конвенцію про знищення протипіхотних мін. Ці міни вважаються "забороненими" тільки для тих, хто цю конвенцію, підписав.

А ось наш ворог росія цю конвенцію не підписувала. Натомість Україна завжди готова, бо за ці програми Захід щось платить, тож наші чиновники можуть зробити свій невеликий бізнес.

росія підписала Женевський протокол про знищення мін ПФМ-1 без самоліквідації, але значення протоколу невелике, чисто декларація. Утилізація цих російських мін проводиться на Донбасі - рф засіває українські поля цими мінами замість того, щоб знищувати на заводах. Міни з самоліквідатором рф знищувати не збирається, адже всім зрозуміло, що вона не становить довготривалої небезпеки.

А керівництво України роззброїло свою власну країну під час війни. Сподіваюся, знайдуться депутати Верховної Ради, які розслідують причини цих божевільних та зрадницьких дій. Колись це стане предметом і кримінального розслідування.

Читайте також
Про які перемовини з рф марить Зеленський?
Опінії
«Уроки щастя» за ціною високих акцизів на пальне
Опінії
Нардепа від ОПЗЖ судитимуть за держзраду і колабораціонізм
Кримінал
На кого працює проєкт Буратіно?
Опінії
Фронтовики ЗСУ закликали українців бойкотувати шабаші «Кварталу 95»
Війна
Зеленський відкрив нову виборчу компанію за посаду президента
Опінії