Created with Sketch.

Підмурівком держави Україна є воля Української нації

17 липня, 07:09
Фото: Facebook

Нам є вкрай необхідним відновити й забезпечити тяглість всієї нашої державності. Проте влада неукраїнців цього не робила і не зробить.

Нині на порядку денному має стояти законодавче закріплення правонаступництва Україною всіх історично зафіксованих державних утворень українців. Далі тягнути вже немає сенсу, досить!

Українці в минулому неодноразово мали власні державні утворення на своїй території. Однак з часу останнього проголошення незалежності України, Верховна Рада УРСР жодним чином не визначилася щодо правонаступництва Україною цих утворень.

Першим абзацом Акту 24 серпня 1991 року мотивацією проголошення незалежності став «державний переворот в СССР», а не воля Українського Народу до власної держави. А вона неодноразово була проявлена в історії.

Внаслідок законодавчо не встановленого правонаступництва минулих державних утворень українців лишаються нерозв'язаними наступні питання:

Власне кажучи, лишаються юридично нерозв'язаними всі проблеми деколонізації України та державного самовизначення українців. Оскільки сукупність державних актів, що становили правову базу минулих державних утворень українців, складають таке поняття як історичне право.

А історичне право має ключове значення для консолідації нації. У політико-правовому відношенні воно легітимізує національно-визвольну боротьбу, а по відновленні державності стає базою для подальшого формування правової системи.

В ідеологічному відношенні усвідомлення історичного права свого народу, знання його засад і становить сутність національної свідомості. Це свідчить, що українці протягом історії усвідомлювали себе як політичну окремішність.

Ми щоразу, піднявшись після національних катастроф, відновлювали та захищали своє право на державну незалежність. Тож, що варто зробити вже, припинивши відкладати на потім?

  1. Важливим є кваліфікувати перехідний період, бо саме це зумовлює мету суспільних перетворень.
  2. Незалежність України була проголошена внаслідок розвалу імперії, з колишньої російської колонії. А отже, перехідний період в Україні має єдине тлумачення — постколоніальний.
  3. Найпершим покликанням держави, що виникла на території колонії, і суб'єктом якої став до того поневолений народ, є подолання наслідків окупації та колонізації.
  4. Робити це потрібно через заперечення колоніальних установлень, відродження національних цінностей та відновлення притаманних українцям соціальних регуляцій.
Назва цьому всьому — деколонізація території, державне самовизначення нації, подолання відчуження та встановлення державності згідно з ідеалами національно-визвольної боротьби українців. Борімося, поборемо!
Читайте також
Зіньків пам'ятає і шанує полеглих за волю України Героїв
Полтава
Півтори тонни полтавських кавунів передали волонтери захисникам України
Полтава
У Кобеляках відкрили пам'ятну дошку фронтовику Олегу Шкрамку
Полтава
Волонтери Полтавщини допомагають ЗСУ зупиняти окупантів на Донеччині
Полтава
У Пирятині байкери вшанували пам'ять полеглих захисників України
Полтава
Вихованці мистецького ліцею в Опішні закликали підтримати гривнею ЗСУ
Полтава