Created with Sketch.

Після суспільного розголосу зелені орохамії дали задню

19 липня, 15:00

Законопроєкт про угоду зі слідством у корупційних справах буде доопрацьовано.

Ухвалити закон про угоди зі слідством щодо корупційних злочинів є вимогою програми Ukraine Facility, яку Україна схвалила для отримання допомоги ЄС у 50 млрд євро, - зазначив Давид Арахамія.

Він також прояснив низку інших моментів, пов'язаних із законопроєктом №11340.

За словами Арахамії:

«Але я впевнений, що все буде гарно доопрацьовано до другого читання, як це вже було багато разів в подібних ситуаціях», – резюмував Арахамія.

Позицію Арахамії підтримав і слуга урода Дмитро Нальотов:

Нагадаємо, що «слуги урода» ухвалили у першому читанні законопроєкт №11340, який дозволяє підозрюваним у корупційних злочинах йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.

Прикметно, що серед тих хто голосував за цей законопроєкт у першому читанні, 8 депутатів, які самі є фігурантами корупційних справ:

Чи справді Ukraine Facility містить вимогу про можливість укладання угоди зі слідством у корупційних справах?

18 березня цього року паралізований єрмаком-зеленським уряд схвалив план для Ukraine Facility.

Він є основою надання фінансової підтримки в рамках програми, розрахованої на 4 роки на загальну суму 50 млрд євро.

У березні Єврокомісія виплатила Україні перший транш у 4,5 млрд євро.

Ukraine Facility передбачає:

До базових реформ належать:

Реформа судової системи.

Пояснювальну записку до проголосованого вчора законопроєкту № 11340 підготував Міністр юстиції Денис Малюська.

У ній він зазначив, що проєкт Закону розроблено на виконання:

Останній передбачає:

Відповідно до Плану України:

Для ефективного розслідування випадків корупції за участі високопосадовців надзвичайно важливе значення має удосконалення процедур про угоди зі слідством та одноособовий розгляд окремих справ суддею ВАКС.

Крім того, необхідно розробити наступну Антикорупційну стратегію та Державну антикорупційну програму на період після 2025 року. Також необхідно оцінити недоліки, пов'язані з поверненням активів та управлінням ними на інституційному та процедурному рівнях. АРМА продовжує стикатися з проблемами, пов'язаними з повним виконанням своїх повноважень.

Опис реформи: Реформа передбачає внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо удосконалення процедури про угоди зі слідством, скасування строків досудового розслідування від моменту реєстрації кримінального провадження до
повідомлення особі про підозру, можливості одноособового розгляду окремих справ суддею ВАКС.

Реформа також передбачає своєчасне, інклюзивне та прозоре розроблення, ухвалення та впровадження наступної Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми на період після 2025 року. Вона також передбачає прийняття Плану заходів з реалізації Стратегії повернення активів на 2023–2025 роки. Крім того, буде прийнято Закон України про реформування АРМА в частині забезпечення прозорої процедури відбору керівника агентства;

Реформа передбачає наступні заходи для досягнення цілей, а саме:

1) Закони України про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України наберуть чинності з такими положеннями:

Захід буде впроваджено до кінця 3 кварталу 2024 року.

Також ця реформа враховує пропозиції, що надійшли від громадських організацій в ході організованого Мінекономіки збору пропозицій до Ukraine Facility, що тривав з 31 жовтня 2023 року по 06 листопада 2023 року, а саме в частині скасування строків розслідування кримінальних проваджень до моменту повідомлення особі про підозру.


Після суспільного розголосу Давид Арахамія заявив, законопроєкт про угоду зі слідством у корупційних справах буде доопрацьовано.

Арахамія зазначив, що законопроєкт буде успішно доопрацьовано  у відповідності до міжнародних вимог. Ця законодавча ініціатива розглядається у рамках зобов’язань за Ukraine Facility Plan. Автором документа є Уряд, який визначений перемовником із ЄС за цим планом.

Хочемо зауважити Арахамії, Нальотову та іншим слугам урода, що опубліковані документи Ukraine Facility Plan не містять прямої вимоги про можливість укладання угоди зі слідством у корупційних справах.

Основною вимогою партнерів було: скасування строків розслідування кримінальних проваджень до моменту повідомлення особі про підозру.

То ж байки про міфічні  «вимоги партнерів» будете  розповідати в шапіто імені клоуна зеленського, а не українцям.

Читайте також
За результати війни завжди відповідальна влада
Війна
План внутрішнього вживання Зеленського для виживання Єрмака
Опінії
Підняття зарплат і соціальних виплат чекати не варто
Політика
Прислуга Зеленського у Верховній зРаді цементує касту недоторканих
Політика
Банкова зробила ставку на «План перемоги» і прорахувалася
Політика
Вітаємо з міжнародним днем сліпих агента СБУ Сергія Стерненка
Опінії