У Карибському морі неподалік південно-східного берега півострова Юкатан дослідники випадково виявили вертикальну підводну печеру.
Відповідні кадри природної місцевості у Мексиці оприлюднило міжнародне науково-популярне видання "IFL Science", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".
Зазначається, що величезна блакитна діра – друга у світі за глибиною, яка поступається лише 300-метровій печері, виявленій роками раніше у китайському селищі Сан-ша Юн-ле.
Юкатанському відкриттю загальною площею 13 690 м² мексиканські дослідники вже дали назву Таам Ха (Ta'am ja'), що у перекладі з мови майя означає "глибока і темна вода".
«У печери дуже круті 80-градусні схили. Гирло знаходиться приблизно на 5 метрів нижче за рівень моря, а отже вона помітно глибша від знаменитої 125-метрової Великої блакитної діри з Єґипту. Тепер нам належить дослідити організми, які у ній мешкають, а також вивчити геологію», – прокоментували ситуацію в Автономному Університет Юкатану.
Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що науковці стурбовані витоком на дні Тихого океану, який може призвести до катастрофи, хоча і не просочує воду з моря у нижню кору Землі.