Вчені виявили в океані загадковий витік

15.04.2023, 14:29
Вчені виявили в океані загадковий витік

Вчені стурбовані витоком на дні океану, що може призвести до катастрофи

Але цей витік не просочує воду з моря в нижню кору Землі.

Натомість він сочиться теплою рідиною в Тихий океан. Згідно з пресрелізом Університету Вашингтона, отвір було знайдено на вершині розлому зони субдукції Каскадії.

Цей розлом розташований на північному заході Тихого океану.

Витік був спочатку виявлений у 2015 році і отримав назву «Оазис Піфії». Початкові спостереження витоку на дні океану свідчать про те, що він не схожий на будь-які раніше виявлені нами витоки майже прісної води в океан.

Однак нова стаття, опублікована в журналі Science Advances, припускає, що рідина, яка викидається з витоку, насправді може бути різновидом тектонічного мастила.

Крім того, витік цієї рідини в океан може призвести до катастрофи для розлому в зоні субдукції Каскадії.

Коли дослідники вперше виявили витік, воно було майже на 16 градусів тепліше, ніж вода навколо нього.

Виходячи з нових розрахунків, вважається, що вода, що просочується крізь витік в океан, могла надходити від меганапору Каскадії, де температура оцінюється від 300 (148.89 °C) до 500 (260.00 °C) градусів за Фаренгейтом.

Вчені виявили в океані загадковий витік_1

Чому це важливо?

Дослідники пояснюють, що втрата рідини, виявлена ​​в офшорному меганапорі, може знизити тиск рідини, що виникає між частинками осаду. Цей знижений тиск може призвести до тертя між океанічною та континентальною тектонічними плитами.

Простіше кажучи, це може спричинити замикання тектонічних плит під океаном і під континентальною частиною Сполучених Штатів, створюючи напругу, яка зрештою може призвести до землетрусів.

Хоча це перший виявлений витік в океані такого роду, дослідники кажуть, що інші можуть існувати, можливо, навіть поблизу.

Зона субдукції Каскадії відома одним із найсильніших землетрусів у світі, тому вчені стурбовані витоком і тим, що це може означати для мегапоштовху, виявленого в цій області. Звичайно, він не досяг такої ж сили, як потужний землетрус у Чилі понад 1000 років тому, але все одно він, ймовірно, завдав жахливих руйнувань.

Сподіваємося, що цей витік може допомогти нам дізнатися більше про функціонування тектоніки плит, галузі дослідження, яка все ще є досить новою для дослідників. Але це також жахливе нагадування про те, наскільки ми залежимо від рухомих плит під нашими ногами та наслідків їх руху.

Читайте також:
Життя
Біологи зі США переконані, що це більшою мірою загрожує морським видрам із виду каланів. Їхні домівки стануть мішенню хижих риб.
04.10.2023, 21:53
Світ
Морські служби обстежують район у Північній Атлантиці, де затонула субмарина і загинули всі п'ять осіб, які перебували на борту
25.06.2023, 14:05
Життя
За останні 30 років рівень океану зріс на 9,85 сантиметра. Це безпрецедентний показник за останні 2500 років.
23.06.2023, 15:16
Світ
Американський телеканал про живу природу National Geographic офіційно визнав існування п'ятого океану - Південного
09.06.2021, 15:15
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
вчора, 18:16
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53