Created with Sketch.

Польща хоче літаючу БМП на базі S-70 Black Hawk для своїх десантних військ

24.07.2023, 11:02
S-70 Black Hawk з ракетами Hellfire, виготовлений на потужностях PZL Mielec

Мова йде про ймовірну закупівлю 20 машин цього типу, що мають бути адаптовані для спільної роботи із гелікоптерами AH-64E Apache

Агентство озброєнь при Міноборони Польщі ухвалило рішення купити для своїх аеромобільних військ гелікоптери S-70 Black Hawk, що виготовлятимуться на потужностях польського PZL Mielec.

За неофіційними даними, тут мова ймовірну закупівлю 20 машин цього типу, що мають бути адаптовані для спільної роботи із гелікоптерами AH-64E Apache та мають бути озброєні зокрема протитанковими керованими ракетами Hellfire.

Інші деталі цієї майбутньої закупівлі поки що не розкриваються, пише польський портал Defence24 з посиланням на неофіційні дані.

Автори порталу також додають, що це уже має бути третя закупівля вертольотів Black Hawk для Війська Польського, які виготовлятимуться на потужностях польського ОПК.

У випадку з першими двома закупівлями мова про поставку загалом 8 вертольотів цього типу для Сил спеціального призначення загальною вартістю понад 1,2 мільярда злотих.

Замовлення на першу партію було видане в 2019 році, і в тому ж році відбулась поставка. Замовлення на другу партію було дане в грудні 2021 року, та має бути виконане протягом 2023-2024 років.

S-70 Black Hawk з ракетами Hellfire, виготовлений на потужностях PZL Mielec

До цього моменту, в 2022 році Міноборони Польщі замовило також поставку 32 гелікоптерів типу AW149, які також будуть озброєні ракетами Hellfire та діятимуть спільно з 25-ою десантною бригадою.

Так виходить, що польські військові особливо у випадку з контрактом на майбутні Black Hawk з ПТРК повертаються до концепції гелікоптера як літаючої БМП, що ймовірно і визначатиме строк виготовлення та експлуатаційні характеристики майбутніх машин.

S-70 Black Hawk з ракетами Hellfire, виготовлений на потужностях PZL Mielec

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що українські ресурси війни тануть на очах.

Не варто також забувати і про те, що 18 лютого 2022 року  Зеленський заявив:

«Ми можемо збільшити армію в 2-3 рази, але тоді, наприклад, не зможемо будувати дороги».

19 лютого 2022 року, на Мюнхенській безпековій конференції, риторика найвеличнішого лідора Всесвіту змінилася:

«росіяни теж люди. Вони не можуть піти війною на Україну», заявив Зеленський.

Актор, який грає роль президента України, під час війни займався "великим крадівництвом", виділяючи мільярди з державного бюджету на "розпил" своїм друзям та "Слугам неукраїнського народу", наплювавши на обороноздатність воюючої країни.

Замість підтримки українського ОПК, "Слуги неукраїнського народу" підтримували корупційні схеми "Великого крадівництва" та "Великого руйнівництва".  Тепер ми змушені підтримувати Польський ОПК та просити у партнерів радянські винищувачі.

Читайте також
Турецький Baykar придбає італійську оборонну аерокомпанію Piaggio Aerospace
Світ
Війна як бізнес
Політика
BAE Systems відкриє ще один завод з виробництва гаубиць для «підтримки України» — The Telegraph
Війна
Війна як бізнес
Війна
Війна як бізнес
Світ
Війна як бізнес
Війна