Created with Sketch.

Потужний прохвессор Стефанчук бавиться у путінізм

21.03.2024, 07:11
Фото: Facebook

Чинний голова Верховної Ради України не самостійна фігура на політичній арені. Він — слухняний слуга своїх хазяїв із Банкової та... Кремля.

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Коли я навчалася на першому курсі Могилянки, до нас приїхав дуже поважний гість. Зустріч модерував В'ячеслав Брюховецький, йому передавали записки із запитаннями від студентів, і він їх озвучував. І от він бере чергову записку й каже:

А це запитання я не буду озвучувати. Людина не вказала своє ім'я. У нас в Могилянці заведено нести відповідальність за те, що ти хочеш сказати.

Мені здавалося, що колишній професор НаУКМА та спікер Верховної Ради Руслан пан Руслан Стефанчук мав би знати про могилянський принцип — нести відповідальність за свої слова. Але де там...

Прочитала інтерв'ю Стефанчука, де він подає відрядження народних депутатів — здебільшого як спосіб розважитися та провідати дітей. Ні, звісно, є депутати, які уявляють закордонні поїздки саме так — наприклад, деякі «слуги».

Але чомусь спікер парламенту підписує дозволи на відрядження депутатам ОПЗЖ і ставить палиці в колеса тим, хто посилює голос України за кордоном. Мені дуже прикро, що у спікера Верховної Ради відсутнє розуміння, що росія — це дуже небезпечний ворог.

Ворог, який веде гібридну війну, який десятиліттями вкладав нафтові й газові ресурси в просування своїх інтересів за кордоном, і продовжує це робити. Чи на думку Стефанчука, підтримку України по всьому світу розносять пташки й метелики від Офісу президента, поки ми спимо?

Вибачте, але ми не в казці про Білосніжку!

Коли я вперше приїхала у відрядження в Берлін у квітні 2022 року, на трьох зустрічах дуже раділи, бо «нарешті випала нагода напряму поспілкуватися з кимось з України». І це дуже печально.

Українсько-німецькі стосунки пройшли довгий складний шлях трансформації. Згадайте позицію Олафа Шольца по росії на початку вторгнення — вона мало відрізнялася від позиції Анґели Меркель.

Це змінилося завдяки героїзму ЗСУ та незламності українського суспільства. А також завдяки десяткам, сотням поїздок і зустрічей, вибудовуванню персональних людських контактів з німецькими політиками, бізнесом, громадськими та культурними діячами, до чиєї думки дослухаються.

Коли ви із ними зустрічаєтеся, особисто свідчите про російські злочини та пояснюєте загрозу для Європи, — вони більше не можуть сприймати війну байдуже та відсторонено. Така ситуація не лише з Німеччиною, але й з іншими країнами.

Іноді успіхи менш помітні, іноді вони разючі — як у випадку зі зміною риторики Емманюеля Макрона. Невдачі ж у міжнародній комунікації послаблюють наші позиції миттєво — як провал у стосунках зі Сполученими Штатами Америки.

І я не розумію, чому для Руслана Стефанчука нормально — випускати у закордонні відрядження ексрегіоналів. А я, щоби поїхати домовлятися про зброю для ЗСУ чи переконувати Німеччину відмовитися від російського газу, маю щоразу проходити сім кіл пекла?

На думку спікера це велике задоволення — годинами стояти у черзі на польському кордоні, діставатися півтори доби в один бік, щоби потім цілий день провести на зустрічах? Ганьба і сором!

Чи приємно на публічних подіях вислуховувати від німецьких депутатів, що опозицію не випускають у закордонні відрядження, а Верховна Рада втрачає суб'єктність на фоні Офісу президента? Ні, це дуже неприємно.

Я вважаю, що політика щодо відряджень має будуватися за принципом ефективності, а не наближеності до Офісу. Я вже писала заяву НАЗК щодо цієї ситуації, а тепер разом із колегами ми просимо спікера надати інформацію, кому саме з депутатів, куди та на чиє запрошення він погоджував відрядження в цьому році.

Впевнена, спливе багато цікавого. Руслане Стефанчуку, звісно, якщо інформація про відрядження для ОПЗЖ виявиться неправдою, я буду щаслива, але ми вимагаємо письмового підтвердження — бо за свої слова треба відповідати; бо так нас вчили у Могилянці.

А для тих, хто вважає, що ми вже подолали російське лобі, всім все розповіли й довели про нашу війну, наведу цитату Оксани Забужко, яка була журі кінофестивалю Берлінале-2024:

А що, у вас там війна ще не скінчилася? – спитав мене берлінський таксист, – і, коли я мало не закашлялась у відповідь, захлинувшись повітрям, пояснив: – Я телевізора не дивлюся!

Ми справді зникли із топновини, бо «скільки ж можна», і на цьому тлі меседжі російської пропаганди починають звучати дедалі голосніше...
Читайте також
Єдність українців влада вѝпробує на міцність виборами-2025
Опінії
Ростов не гумовий, доморощений Зе-узурпатор має пам'ятати про це
Опінії
Підлеглий Єрмака на чолі МЗС вислужується перед поляками
Політика
«Зелений» комсомол реалізує «План перемоги» нашими трупами
Опінії
Трамп не хоче перемоги України
Політика
Апофеоз невдячності від Голоборотька
Опінії