Created with Sketch.

Потяг-колібрі з японською душею

15 квітня, 07:13

Від початку лінії швидкісних потягів «Шінкансен» були призначені для цілодобових пасажирських перевезень. Згодом до них додалися й вантажні.

У 1990-х роках японський залізничний винахід середини XX століття зіткнувся з несподіваною проблемою при в'їзді/виїзді у тунелі. Потяг тягнув за собою величезну масу стисненого повітря, створюючи приголомшливий звуковий удар, який турбував пасажирів та мешканців поблизу.

Ця перешкода була складним інженерним завданням, але рішення прийшло із несподіваного джерела. Птах із сімейства зимородових — майстерний мисливець, який швидко пірнає у воду, не створюючи жодних зайвих рухів, хвиль, бульбашок та брижів.

Натхненні аеродинамічною формою дзьоба-молота, інженери у Токіо спроєктували передню частину поїзда, щоби значно зменшити опір повітря. Не тільки зник шум, а й поїздка стала більш плавною й ефективною, а споживання енергії скоротилося на 15%!

Цей технічний стрибок японців був не просто оновленням. Насправді він зробив революцію у світі високошвидкісних потягів, перетворивши на більш затишні засоби пересування залізничним полотном, а ще тихим та екологічно корисними.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, як ветеринар із Канади винайшла спеціальне взуття для птахів. Інноваційна розробка лікарки Клодії Лакасс, яка працює в Австралії, допомагає пернатим тваринам відновити травмовані лапки.

Читайте також
Азія не готова до війни за Тайвань
Світ
Тайвань позбавляється культу особистості Чана Кайші
Світ
«Епічні зміни» у стратегії нацбезпеки Японії
Світ
МЗС Тайваню попередив про підготовку КНР до агресії
Політика
Пентагон фіксує збільшення провокацій КНР у Тихому океані
Світ
КНР уже оголосила Владивосток своїм внутрішнім портом
Світ