Задля набуття власної національної ідентичності та віддалення від Піднебесної, де панує диктатура, острівна країна обрала шлях декитаїзації.
Про це свідчить рішення уряду у Тайбеї демонтувати понад 750 монументів, встановлених на честь авторитарного правителя Чана Кайші, повідомляє видання Asia News. Опозиція рішуче проти такого кроку.
Демократична прогресивна партія, яка нині урядує на Тайвані, змогла сформувати власну ідеологію, стверджуючи, що острівна держава не має до Китаю жодного відношення. Саме тому етнічного ханьця з Фенхуа і керівника військової хунти у 1940-1960-х роках Чана Кайші пропонують десакралізувати.
Категорично проти — його спадкоємці із партії Гоміньдан, яка відстоює ідею об'єднання з Піднебесною, але на засадах ліберально-демократичних змін. Культ особистості Чана Кайші для цієї політичної сили свого роду як культ Мао Цзедуна для Комуністичної партії Китаю, тому гоміньданівці обіцяють не допустити масове знесення.
Тайвань буквально всіяний статуями Чана Кайші й протягом багатьох років уряд та суспільство були втягнуті у дебати про те, що робити з ними, зокрема, із найбільшою меморіальною залою у Тайбеї, схожою на мавзолей. Прихильники декитаїзації воліють прибрати ідоли, натомість їхні опоненти прагнуть залишити на знак вдячності засновнику окремої прогресивної держави на острові.
Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», комуністичний Китай активно готується до початку війни проти Тайваню. Про це заявив міністр закордонних справ острівної держави Джозеф Ву.