Created with Sketch.

Президент Естонії хоче, аби РФ з агресора перетворилася на партнера

30.12.2020, 12:36
Фото: Delfi

Кремль вже не здатен впливати на міжнародні домовленості, щоби замість усталеного права й надалі існувала політика сфер інтересів.

Таку думку у щорічному підсумковому інтерв'ю для телеканалу "ETV+" висловила естонський лідер Керсті Кал'юлайд.

За словами президента, малоймовірно, що у довгостроковій перспективі РФ як і раніше буде здатна чи намагатиметься у всьому встановлювати свій вплив, особливо стосовно сусідніх із нею країн.

«Після Мюнхенської конференції з безпеки у 2008 році Росія двічі нападала на сусідів – Грузію та Україну. Фізично! Наразі ми не можемо розглядати РФ як благонадійного партнера, котрий витрачає бюджетні кошти на модернізацію армії, а не на освіту і медицину. Але варто сподіватися, що для Росії настануть кращі часи завдяки кризовим явищам сьогодення й у майбутньому країна більше не буде агресором», – зазначила Керсті Кал'юлайд.

Очільниця Естонської Республіки певна, що санкції, стагнація російської економіки та несприятливі демографічні показники змусять Кремль остаточно відмовитися від попередніх геополітичних амбіцій.

«Я належу до тих людей, хто у 1990-ті роки й подумати не міг, що поруч з нами буде жити не демократична, вільна Росія, яка поділяє наші цінності, а країна-загарбник. Я дійсно думаю, що вона буде такою, але коли це станеться – питання часу, який швидко спливає для чинної російської влади», – наголосила Керсті Кал'юлайд.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, у Москві вже підготували план посилення свого впливу у сусідній Білорусі, розглядаються "Кримський" і "Донбаський" сценарії.

Читайте також
Ніхто крім путіна немає дійсного плану завершення війни
Війна
Сват Трампа займеться новою американізацією Франції
Політика
НАТО не готові запросити Україну до членства на найближчому засіданні – Reuters
Світ
Ердоган закликав до негайної реформи ООН
Світ
путін прагне капітуляції навіть не стільки від України, скільки від США
Опінії
Дональд Трамп та сценарії для України
Опінії