Created with Sketch.

Президент Естонії підтвердив наміри передати Україні Javelin

07.01.2022, 13:41
Фото: google

Про це він заявив у інтерв’ю агентству BNS

Президент Естонії Алар Каріс підтвердив наміри поставити в Україну протитанкові ракети Javelin, які Естонія отримала від США.

Президент Естонії заявив у інтерв’ю агентству BNS, що ультиматум Росії щодо гарантій безпеки не може бути основою для переговорів із колективним Заходом, передає Baltnews.

Естонський президент Алар Каріс також заявив, що підтримує надання військової допомоги Україні, зокрема протитанкових комплексів Javelin.

«Українці самі сказали, чого потребують для зміцнення своєї безпеки, – сказав Каріс. – Наша допомога заснована на цьому конкретно калькульованому рішенні та на проханні, яке нам надійшло. Американці також готуються передати українцям протитанкові ракети Javelin»,- сказав президент.

 Каріс додав, що у разі загострення протистояння НАТО та Росії Естонія зможе розраховувати на додаткову військову підтримку альянсу. Остання включає “поглиблення постійної присутності, навчань та іншої діяльності НАТО”.

«НАТО також підвищив би готовність своїх сил щодо швидкого перекидання їх сюди. І якщо ситуація погіршиться, будуть застосовуватися плани оборони союзників.

Звичайно, неможливо говорити про все публічно, але можу сказати, що враховуються різні ситуації, і для реагування на них план є завжди», – заявив глава держави.

Читайте також
Уряд спростив виробництво боєприпасів
Війна
У Мінську створюють завод з виробництва бойових безпілотників
Війна
росія масово нарощує виробництво дронів Shahed для війни та експорту – CNN
Війна
США надали Польщі кредит на $4 млрд для переозброєння армії
Політика
У США хочуть вчетверо збільшити закупівлю ракет Patriot — Bloomberg
Політика
Guardian: У США залишилося близько 25% ракет Patriot для своїх військових потреб
Війна