Created with Sketch.

Прощавай росіє, або стрімкий шлях до G19

17.11.2022, 17:00
Фото: Atalayar

Шизофреник Путін і картонний дебіл Суровікін, вдаривши по Польщі, думали налякати наших союзників, але вкотре помилилися. Їм буде боляче.

G20 – формат, де у політичному та економічному плані взаємодіють розвинені країни з лав G7 та країни, які розвиваються. Власне, саме через це, не розумію масового обурення та зрадофільства, що оповили суспільну думку у контексті підсумкового тексту резолюції Саміту на Балі.

Я, звісно, розумію, що в уяві обурених та скутих зрадою, у резолюції мала б бути фраза – «І кожному Українцю по Хаймарсу у гараж, Стелсу на балкон і мільйон фунтів стерлінгів на рахунок», – та це здичавілий інфантилізм. Передовсім, через попередній абзац.

А відтак нам потрібно дорослішати та не писати штампами про власне обурення і розчарування. Втім, потрібно розуміти ще один факт: окрім самого Саміту, де обговорювалися дійсно важливі питання продовольчої, енергетичної та кліматичної безпеки, а також окремо було виведено ключове питання війни в Україні – справді головне відбувалося не за столом саміту, а в його кулуарах, чи, як кажуть в таких випадках – "на полях".

Саме там укладалися різноманітні, в тому числі таємні угоди, саме там зароджувалися союзи як ситуативні, так і на перспективу, і саме там, як би пафосно воно не звучало, закладалися основи нового світового правопорядку. Власне, враховуючи питання війни в Україні, на Саміті окреслилося 3 наступні групи країн:

  1. За перемогу України (США, Велика Британія, Канада, Європейський союз, як представництво та країни континентальної Європи, члени G20, Японія, Арґентина, Австралія та Південна Корея).
  2. Проти поразки росії (КНР, Бразилія і Туреччина).
  3. За мир у всьому світі (Індія, Індонезія, Мексика, Саудівська Аравія та ПАР).

Власне, виходячи з розуміння, хто до якої групи належить і проходили перемовини. Наприклад, дуже важко відповісти на питання, що могли обговорювати за закритими дверима Джозеф Байден і Реджеп Тайїп Ердоґан, адже тільки абсолютно далека від геополітичних питань людина не знає, наскільки натягнутими є відносини між Туреччиною та США в контексті, хоча б курдів та Сирії, а тут ще й Україна сплутала карти в і без того складній грі.

Чому скасували зустріч Ріші Сунака і Сі Цзіньпіна, яка "кішка" там могла пробігти аж настільки? Паралельно з цим, країни з перших двох таборів відчайдушно намагалися перетягти на свій бік Саудівську Аравію, адже у світлі світової енергетичної кризи, хто з саудитами дружить – той і "пахан"...

От лише верхівка реальної політики, лише верхівка. Тому ще раз – дитяче обурення можна залишити при собі.

Що ж стосується подальшого розвитку подій, то, звісно, суттєві корективи вніс польський "чорний лебідь". На мою думку, бункерний шизофреник Владімір Путін і його картонний дебіл Сєргєй Суровікін, ударивши по Польщі думали налякати наших друзів, союзників і партнерів, а отже таким чином, бодай зменшити постачі Україні озброєнь.

І що ж "на виході"? Білий дім надіслав запит на $37,7 мільярда до Конґресу США на допомогу Україні, за яким були ще й рішення "Рамштайн-7", де вирішують, як надалі допомогти Україні зброєю; знову ж таки «Путін всєх пєрєіграл»...

Як би не завершилась ситуація з обстрілом Польщі, Путін, сам того не бажаючи, ще сильніше посилив Східний фланг НАТО, який на 90% складається з наших друзів та союзників. Як би Путін не намагався качати Туреччину, Ердоган не піде на конфронтацію з НАТО аби пропустити російські кораблі у Чорне море чи відверто тиснути на Україну з вимогою погодитись на пропозиції Кремля.

Інакше кажучи, хитнути НАТО і ЄС, під час Саміту G20 у Путіна не вийшло, а Сі тепер не факт, що сильно "впрягатиметься" за РФ, адже він і так не дуже задоволений єдністю Заходу, а "чорний лебідь Пшеводува" ще більше цю єдність зміцнить. Бо якби не було обстрілу України – не було б і прильоту в Польщу, це аксіома.

Спостерігаємо далі, дорослішаємо і не вимагаємо того, чого не робили самі 31 рік!

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також
Німеччина виступає проти використання активів Кремля для допомоги Україні
Політика
Чи стане Вікторія Спартц лобісткою інтересів України?
Опінії
Дональд Трамп заявив про необхідність посилити підтримку України
Політика
Світ відхрещується від війни в Україні
Війна
Сьогодні ПАРЄ голосуватиме за вступ Косово в Раду Європи
Світ
ПАРЄ не визнала легітимність кремлівського бункерного щура владіміра путіна
Політика