Created with Sketch.

Путін Асаду: перепрошую, у РФ інші пріоритети

09.12.2024, 21:45
Фото: Kavkaz Center

Багатостраждальна сирійська земля звільнення від понад півстолітньої диктатури. Проросійський режим зруйновано, що ж далі?

Асадівська держава, збудована на багнетах, упала на очах усього світу у режимі on-line. І не лише під ударами сирійських повстанців — у Сувейді та Кунейтрі урядові установи взяті під контроль загонами друзів і християн: солдатню й представників режиму вигнано із міст.

У столиці країни — Дамаску — повстанці випустили сотні бранців із в'язниці Седная, зокрема, там були жінки та діти. Цю тюрму диктатура використовувала під час масових тортур і страт, у ній загинули десятки тисяч цивільних в'язнів та опонентів асадівського режиму.

З постаментів то тут,  то там масово падають боввани Хафеза та Башара. На перемовини із повстанцями, що оточили ісмаїлітську громаду Салямія, вийшли не представники адміністрації аль-Асада (вони втекли), а старійшини громади, які домовилися, що кровопролиття не буде.

У ніч проти 8 грудня Дамаск перейшов під повний контроль сирійських повстанців, а командування асадитів домовилося про здачу столиці без бою. Режим нусейритів (шиїтська секта алавітів — прим. ред.), який панував 54 роки, зазнав фіаско буквально за якихось 13 днів.

Тим часом місце розташування самого аль-Асада невідоме; раніше повідомлялося, що його родина втекла до Москви, а зяті віддали перевагу Дубаю. Наполегливі звернення Башара (ймовірно, уже мертвого — прим. ред.) до урядів РФ, Ірану та США допомогти, ні до чого не привели.

За даними низки джерел, сирійський узурпатор навіть звернувся до президента Туреччини із проханням зупинити просування повстанців, але відповіді не отримав. У Москві та Тегерані прорахували ситуацію і вирішили, що асадівський режим — труп і реанімувати його вже не вдасться.

Доволі знаковою стала відповідь путіна Башару, що будь-яка військова допомога буде обмеженою, оскільки нині «у росії є інші пріоритети». Цей пріоритет давно відомий — цілковита окупація й знелюднення України, яку Москва свідомо випалює 10-й рік поспіль.

Тим часом озвався Реджеп Тайїп Ердоган, нагадавши, що неодноразово пропонував аль-Асаду зустрітися та обговорити варіанти розв'язання проблеми, проте той зарозуміло відмовився: «На жаль, режим у Дамаску не зрозумів сенсу простягнутої йому руки».

Москва, Тегеран та Анкара наразі ведуть інтенсивні переговори у Катарі. РФ промацує варіанти збереження обличчя за поганої гри на близькосхідній шахівниці, звідки її вигнали турки за мовчазної підтримки американців; путінський режим кинув свого сирійського союзника, на якого витратив не один мільярд доларів.

При цьому, за твердженням міністра закордонних справ і за сумісництвом матюкливої коняки лаврова, Кремль «координує свої дії з іранцями та турками». Хоча насправді ця координація має на меті лише безпечне виведення окупаційно-терористичного контингенту РФ із Сирії.

Єдиний регіональний гравець, хто досі лише спостерігав за ситуацією, — Ізраїль, чиї війська напередодні почали розширювати окупаційну зону на Ґоланських висотах у бік міста Кунейтра. Судячи з офіційних заяв представників командування сирійських повстанців, жодних дій проти ЦАХАЛ не робитимуться, оскільки за посередництва США між Анкарою і Тель-Авівом досягнуто сепаратної угоди про появу на вказаній території друзької автономії.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що сирійські повстанці взяли під цілковитий контроль велике південне місто Дераа і кордон з Йорданією. Наразі невідомим лишається подальший державний устрій і те, хто керуватиме зруйнованою 13-річною війною країною.

Читайте також
Кінець банківської таємниці: як Нацбанк перетворився на філію Офісу президента
Новини
Реінкарнація Януковича
Політика
В Україні заборонено говорити правду про війну
Війна
Колише вітер тушки гопоти
Опінії
Як прострочений диктатор Зеленський грабує українців
Опінії
Свободу слова не можна відкладати на завтра
Опінії