Created with Sketch.

путін намагається приховати економічний спад та мобілізувати підтримку війни, - NYT

11:24

Однак за зовнішньою помпезністю стоїть глибока економічна нестабільність та обмежений прогрес на фронті.

Кремль прагне перетворити парад на 9 травня на символ своєї геополітичної стійкості й пов’язати історичний тріумф із нинішньою війною проти України.

Про це пише The New York Times.

Видання зазначає, росіяни очікують, що цьогорічний парад стане найбільшим з 2022 року ‒ моменту початку повномасштабного вторгнення в Україну. Уряд росії прагне використати подію для мобілізації підтримки війни, поєднуючи спадок Другої світової з сучасним конфліктом.

The New York Times цитує одного російських професорів, який заявив, що перемога 80 років тому ‒ це новий наратив, нова концепція нинішнього протистояння росії із Заходом.

«Кремль використовує День Перемоги як центральний інструмент мобілізації суспільства, зміцнення патріотизму та виправдання дій на фронті. У заході візьмуть участь понад 130 одиниць техніки, зокрема міжконтинентальні ракетоносці, а також військові контингенти з країн-партнерів, що має продемонструвати відсутність ізоляції росії, попри західні санкції», ‒ пише видання.

При цьому, на фронті ситуація для російської армії залишається непростою. Попри деякі тактичні здобутки, просування окупаційних сил залишається повільним і надзвичайно затратним. За даними фінської військової аналітичної компанії Black Bird Group, за останні три місяці російські війська просувались у середньому на 4 квадратні кілометри на день. У такому темпі Кремлю знадобляться роки, аби повністю захопити території, які вони вже вписали у свою конституцію.

Попри все російський диктатор відкидає ідею компромісу ‒ путін, зокрема, ініціативу президента США Дональда Трампа щодо замороження бойових дій вздовж нинішньої лінії фронту. Очільник Кремля наполягає на поступках з боку Заходу, зокрема на знятті частини санкцій Європейським Союзом як умови для початку перемовин.

Аналітики відзначають, російське керівництво впевнене, що зможе пережити нинішню кризу завдяки більшій «стійкості» порівняно з опонентами. Зокрема вірять, що перемога дістанеться не тій стороні, яка є найкращою, а тій, яка протримається найдовше.

Економічна ситуація у рф погіршується

російська економіка продовжує переживати дедалі відчутніші потрясіння. За даними Мінфіну рф, через зниження нафтових доходів прогнозований дефіцит бюджету на 2025 рік був підвищений більш ніж утричі ‒ до 1,7% ВВП. Очікувана ціна російської нафти марки Urals також знижена з $70 до $56 за барель.

На цьому тлі Кремль постає перед непростим вибором: витрачати залишки золотовалютних резервів або вдатися до друку грошей, що посилить інфляцію, яка вже наближається до 10%. Водночас Центральний банк утримує рекордно високі відсоткові ставки на рівні 21%, щоб стримати зростання цін, але це призводить до стагфляції ‒ коли зростання немає, а ціни не знижуються.

Парад ‒ як демонстрація стабільності

Ціни на продукти ‒ одна з головних проблем, яка турбує пересічних росіян. За підсумками березня, вартість продовольства в росії зросла більш ніж на 12% у річному обчисленні. Але це поки що не переростає в масове невдоволення.

Зростання зарплат, державні субсидії для бідних і десятиліття життя в умовах високої інфляції означають, що в опитуваннях, проведених у квітні, все більше росіян говорять, що їхнє економічне становище покращується, а не погіршується.

«Ця політична стабільність дозволить Москві продемонструвати національну єдність під час святкування в п’ятницю, попри відсутність серйозних дипломатичних або військових проривів у війні. путін регулярно використовує День Перемоги, одне з головних свят у росії, щоб показати, що час на його боці», ‒ йдеться в повідомленні.

Читайте також
Лондон і Париж хочуть відправити війська в Україну
Війна
росія щорічно виробляє понад 1,4 тисячі ракет «Іскандер» та 500 Х-101
Війна
Як насправді починаються і закінчуються золоті часи?
Економіка
путін готується напасти на країни Балтії
Війна
Путін змінює тактику
Війна
Мавр Трамп зробив свою справу, мавр може йти
Економіка