Created with Sketch.

РФ розраховує на свою терористичну агентуру у Скандинавії — Поліція безпеки Швеції

08:27

Стокгольм слідом за Гельсинкі й Таллінном назвав Москву головною загрозою для Європи. Нашим партнерам слід готуватися до можливої агресії.

Про це свідчить щорічна доповідь від фахівців Державної поліції безпеки Шведського королівства, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Громадян попереджають, зокрема, про загрозу поширення теорій змови та пропаганди, спрямованої проти мігрантів й українських біженців.

Одночасно рівень тероризму, який провокують маргінальні угруповання, завербовані для вчинення правопорушень агентами Кремля, залишається високим. Небезпека полягає не лише у крайніх правих і лівих фанатиків, які гуртуються у соціальних мережах, але й у мусульманах, котрі відповідають на провокації своїх кривдників заворушеннями.

«Окремі іноземні сили намагаються підірвати шведську демократію як законними, так і незаконними засобами. Так, одним з очевидних способів є поширення неправдивої інформації, яка в гіршому випадку призводить до рухів проти монархії та парламенту, а також внутрішнього хаосу та розколу всередині держави.

РФ, КНР та Іран прагнуть впливати на прийняття політичних рішень, діяльність опозиції та безпеку Швеції. Іноземні держави особливо зацікавлені в персональних телефонах і комп'ютерах; використовують у своїх цілях насамперед радикалізовану молодь і маргінальні елементи, яких цікавить насильство», — заявили у Державній поліції безпеки Швеції.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що Поліція безпеки  Фінляндії уважно стежить за тим, як американська розвідка позиціонує себе щодо РФ за адміністрації президента Дональда Трампа. Зближення Білого дому із Кремлем поки не вплинуло на співпрацю розвідок на практичному рівні.

Читайте також
Як ЦРУ та українська розвідка таємно налагодили глибоке партнерство
Політика
Трамп радо віддасть Україну на поталу путіну — ексдиректор ЦРУ Бреннан
Світ
The Economist: російські шпигуни загрожують безпеці ЄС і США
Світ
Окупанти перевозять боєприпаси та вибухівку під виглядом продовольства
Війна
В окуповану Євпаторію росіяни привезли чергову установку РЕБ
Війна
Зеленський звільнив заступника голови Служби зовнішньої розвідки Тарасовського
Політика