Created with Sketch.

росія втрачає статус експортера зброї через війну проти України, - NYT

07.11.2022, 11:24

Дії росії на полі бою підірвали її репутацію як військової держави

Продаж зброї був важливою частиною зовнішньої політики московії, але він знижувався до її вторгнення в Україну, а війна, ймовірно, тільки прискорить цю тенденцію.

Як інформує медіа агенція "Останній Бастіон", про це пише американське видання The New York Times.

Аналітики зауважують, що дії московії на полі бою підірвали її репутацію як військової держави. А фінансовий і експортний контроль з боку урядів США і Європи значно ускладнить для Кремля спроби презентувати себе як надійного довгострокового постачальника зброї в майбутньому.

"Я не думаю, що росія зможе оговтатися від цього як великий експортер зброї. Ненадовго, якщо взагалі коли-небудь (зможе)", – сказав політолог з Інституту досліджень Південно-Східної Азії в Сінгапурі Ян Сторі.

За даними видання, зараз московія як і раніше є другим за величиною експортером озброєнь у світі після США. Найбільше ППО і бойові літаки купують Індія, Китай і Єгипет. Протягом останніх років ці продажі значно зросли, зауважує Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI).

Але з 2017 по 2021 рік частка московії на світовому ринку експорту озброєнь знизилася на 5%. Експорт скоротився приблизно на чверть, в основному через падіння попиту з боку Індії та В'єтнаму.

За словами аналітиків, показовою є ситуація в Південно-Східній Азії, де московія традиційно була головним постачальником зброї.

Згідно з даними SIPRI, з 2017 по 2021 рік Південна Корея затьмарила рф і забезпечувала 18% імпорту в регіоні, коли на жодного іншого експортера не припадало понад 14%. Клієнтами стали Філіппіни, Таїланд, Індонезія та інші.

Допоки війна в Україні триває, а санкції проти московії посилюються, зростають сумніви в якості російської зброї, а також у здатності Москви виробляти сучасну зброю і надавати довгострокову підтримку клієнтам, які її купують.

Водночас експерти зауважують, що для багатьох країн Південно-Східної Азії США стають більш привабливим постачальником зброї.

Читайте також
Хто увійшов до команди Дональда Трампа
Політика
Російська стратегія «Таран» і її місія на Донбасі. Частина перша.
Війна
Інтелектуальний неоколоніалізм
Політика
«Втомленому» Заходу простіше всадовити за стіл перемовин Київ
Політика
Примус України до територіальних поступок посилить «імперські апетити» путіна — Atlantic Council
Війна
Основні ментальні коди Української нації закладані у борні проти Речі Посполитої
Історія