Created with Sketch.

росіяни зруйнували старовинну садибу Миклашевських поблизу Запоріжжя

14:54

До остаточного знищення росіяни атакували садибу Миклашевських вже тричі.

22 червня росіяни влучили безпілотником в архітектурну й історичну пам’ятку Запорізького району — садибу Миклашевських в селі Біленькому, яку з 2022 року атакували тричі.

Про це повідомила керівниця пресслужби національного заповідника «Хортиця» Анна Головко.

За її словами, садибу було зведено у 1853-1916 роках, і належала вона Михайлу Миклашевському — представнику старовинного українського козацько-старшинського роду. Як вказує Головко, це була єдина настільки добре збережена садиба в околицях Запоріжжя.

«У її стінах ще зберігалися старовинний дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи інтер’єру. Тут навчалися діти, працювали вчителі, тут пам’ятали й переповідали історії нашого краю», — написала Анна Головко.

До остаточного знищення росіяни атакували садибу Миклашевських вже тричі. Вперше — у січні 2025 року, згодом — наприкінці липня того ж року, а востаннє окупанти завдали удару по пам’ятці 27 лютого 2026 року.

Читайте також
ЮНЕСКО засудила удар по Києво-Печерській лаврі, готова допомогти в межах мандату
Війна
Кіностудія імені Довженка ввійшла до переліку Скарбів європейської кінокультури
Мистецтво
Сіоністи вилучили слово Палестина з експозицій
Політика
Гуляйполе: росіяни знищують пам’ятки, пов’язані з Махном
Війна
Дядюк проти Фонду родини Умєрових
Політика
Німецькі регіони сперечаються, хто винайшов традиційні ковбаски братвурст
Історія