Created with Sketch.

Розмір озонової діри над Антарктидою втричі більший за Бразилію

07.10.2023, 16:00
Фото: YouTube

Площа виснаження озонового шару Землі досягла 26 мільйонів км². Нині порожнеча кратно перевищує розміри найбільшої країни Південної Америки.

Невтішні результати дослідження оприлюднили співробітники центру дистанційного зондування нашої планети Copernicus. Космічний моніторинг здійснено впродовж серпня-вересня 2023 року завдяки орбітальним супутникам.

За словами групи міжнародних дослідників, озонова діра продовжить розширюватися і надалі, негативно впливаючи на глобальні зміни клімату. Формування цієї порожнечі над Антарктидою — щорічне явище, що відбувається наприкінці серпня і досягає свого піка у жовтні.

До літа (у Південній півкулі Землі воно триває з грудня по лютий — прим. ред.) озонова діра зменшується, оскільки температура у стратосфері зростає. Це сприяє зниженню активності механізмів, — наголошують у центрі Copernicus, — які руйнують захисний шар над холодним материком.

Цьогоріч діра виникла раніше, ніж зазвичай, і почала стрімко зростати від середини серпня, що зробило її однією з найбільших озонових порожнин за всю історію спостережень. За однією з версій, причиною вказаного явища стало сильне виверження вулкана Тонґа в однойменній острівній країні посеред Тихого океану.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що західні науковці спрогнозували глобальну катастрофу. Вона здатна призвести до найбільшого вимирання всього живого на Землі.

Читайте також
Безсніжна зима погіршить складну гідрологічну ситуацію на Полтавщині
Полтава
Високий рівень спеки знижує народжуваність — науковці
Життя
Румунські зубри можуть урятувати планету від «глобального потепління»
Життя
Інтенсивне заліснення посилює нагрівання поверхні Землі — науковці
Світ
Сценарій фільму «Післязавтра» стає суворою реальністю — науковці
Життя
Бразилію охопила небувала в історії спека і посуха
Світ