Катастрофічні наслідки кліматичних змін та неефективного управління ресурсами

20.08.2023, 09:30
Катастрофічні наслідки кліматичних змін та неефективного управління ресурсами

Вчені спрогнозували катастрофу, яка здатна призвести до найбільшого вимирання на Землі

За останнє десятиліття Південна Каліфорнія стала свідком почастішання лісових пожеж, спричинених як антропогенними змінами клімату, так і неефективними методами управління земельними ресурсами.

Ця область раніше вже переживала сплеск лісових пожеж близько 13000 років тому, які призвели до найбільшого вимирання на Землі за більш ніж 60 мільйонів років і вплинули на флору і фауну регіону.

Група палеонтологів, що вивчає причини та наслідки змін навколишнього середовища, включаючи кліматичні зміни та вплив людини, провела дослідження, щоб детальніше вивчити зміни, що відбувалися в Південній Каліфорнії під час останнього великого вимирання наприкінці плейстоцену. У цей час відбулися значні зміни у кліматі та швидке поширення людської популяції.

Катастрофічні наслідки кліматичних змін та неефективного управління ресурсами_1

Ссавці, що характеризуються екосистемами протягом десятків мільйонів років, включаючи величезних мамонтів, ведмедів та вовків, зникли. Більше 70% ссавців вагою понад 43 кг зникло у Північній Америці, понад 80% – у Південній Америці, та майже 90% – в Австралії.

Спочатку було неясно, які причини сприяли вимиранню. Дослідники зіштовхнулися з труднощами у визначенні точної ролі потепління, зміни погодних умов, перебудови рослинності та впливу людської діяльності. Вчені вивчили скам’янілості в Ла-Бреа-Тар-Пітс, найбагатшому родовищі скам’янілостей льодовикового періоду у світі, і виявили, що флора та фауна Південної Каліфорнії різко змінилися приблизно 13000 років тому.

Катастрофічні наслідки кліматичних змін та неефективного управління ресурсами_3

Аналіз показав, що причиною цієї зміни стала смертельна комбінація – потепління клімату, що супроводжувалося посухами та швидким зростанням населення. Ці фактори призвели до зміни екосистеми Південної Каліфорнії та сприяли вимиранню мегассавців, таких як мамонти.

Дослідження в Ла-Бреа-Тар-Пітс та озері Ельсінор надало вченим унікальну можливість вивчити стародавню екосистему та розкрити причини її руйнування.

Ці знахідки можуть допомогти розробити стратегії для запобігання майбутнім катастрофічним наслідкам кліматичних змін та неефективного управління ресурсами, щоб захистити природні екосистеми та життя на Землі.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Ілон Маск заявив, що перша людина, якій чіп від Neuralink, змогла керувати мишею на екрані комп'ютера за допомогою своїх думок.
20 лютого, 17:06
Світ
Автори пропонують створення міжнародного реєстру для слідкування за чіпами ШІ протягом усього їх життєвого циклу.
19 лютого, 17:06
Світ
Стартап Ілона Маска Neuralink успішно вжив чіп у мозок першому пацієнту.
30 січня, 10:34
Життя
Науковці виявили у вічній мерзлоті Сибіру стародавні віруси, які можуть загрожувати світові новою смертельною пандемією.
22 січня, 17:43
Світ
Кількість хвилин до півночі означає, наскільки людство на межі глобальної, зокрема ядерної катастрофи.
20 січня, 12:25
Життя
Щоб врятувати життя в океанах, потрібно значно зменшити викиди парникових газів.
16 січня, 10:40