Він надасть ЗСУ нові можливості в сфері розвідки.
Український комплекс радіотехнічної розвідки “Gekata”, який може виявляти цілі до 450 км, уже до кінця цього року має пройти випробування та з’явитись на полі бою.
Про це інформує науково-виробничий центр “Інфозахист”, передає “Мілітарний” .
Комплекс радіотехнічної розвідки “Gekata” інтегрований у безпілотний комплекс PD-2 від іншої української компанії “Укрспецсистемз”. Він надасть Силам оборони нові можливості в сфері розвідки.
Завдяки високому положенню антени комплексу під час польоту, горизонт приймання сигналу суттєво розширюється, що дозволить виявляти джерела електромагнітних випромінювань на відстанях у сотні кілометрів. Однак розробники зазначають, що ці характеристики потребують перевірки у польових умовах.
“Так, плануємо бойове застосування до кінця року. Потім виготовлення повноцінного комплексу з декількох БПЛА”, – заявили у компанії.
На відміну від західних систем, які забезпечують тільки одну задачу, це повноцінний засіб який виконує дві задачі: збирання нових сигналів ворожих радіотехнічних засобів, а також класифікація вже відомих засобів і визначення їх позицій, наголошують розробники.
“Gekata” здатна в пасивному режимі виявляти різноманітні радіосигнали, включаючи сигнали від ворожих радіолокаційних систем та станцій РЕБ. Система дозволяє відстежувати одночасно до 200 рухомих цілей по колу в зоні 360 градусів.
Крім того, комплекс може виявляти і класифікувати сигнали ворожих засобів, визначаючи їх приналежність. Він автоматично порівнює детектований сигнал з базою сигнатур і повідомляє оператора про те, чи це сигнал радіолокаційної станції зенітного комплексу “Бук”, ”Оса”, С-300 або ж навіть винищувача МіГ-31.